Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: dost

Etiket Arşivi: dost

ÖYLE

Düne kadar aboneydin harama; Hep derdin ki: ”Sözüm geçer parama.” Şimdi musallada, boşa arama ; Banka vezneleri yok tabutların , Söyle, biraz avans versin putların ! Tapular bıraktın, valiz dolusu, Vârisler şimdiden, kurdular pusu. Niye getirmedin ? Hayret doğrusu ; Gerçi, bagajları yok tabutların, Bir taksi tutardı, sana putların… Ahlâk felsefende, çağdaşlık maşa, Üçbeş fâhişeyle, güreştin başa. Haydi.. Bu gece ... Devamını Oku »

DOSTA DOĞRU

İçimde uzayan her yol, Çıkar gider dosta doğru. Menekşe, nergis, ıtır, gül, Kokar gider dosta doğru. Zamanım yoğrulur gamla, Birleşir sabah akşamla. Ilık kanım damla damla, Akar gider dosta doğru. Gel bende gör, sen gel beni, Durduramaz engel beni. Görmediğim bir el beni, Çeker gider dosta doğru. Beynim fırın, bağrım tandır, Yanarım hayli zamandır. Sevgim bir yavru ceylandır, Çeker gider ... Devamını Oku »

USLU GEZ KİM SENİ KAMİLLER SEVE

                  Arkadaşlık, üzerine çok yazılan ve konuşulan konulardan birisidir. Arkadaşlığın kalıcı olanı da, kurallarla neşet eder. Yani iyi arkadaşlık ve dostluk, şartlara bağlıdır. Bu şartları bilmeden, arkadaşlığın zeminini kuramayız. Çokları, arkadaşlık konusunda karamsar. Oysa arkadaşlık, sahici ilkeler ister.İyi insan da, bu şartları oluşturan ve yaşama geçirendir. Salgın günleri, arkadaşlık ve dostluğun sınandığı günler oldu. Onun için iyi arkadaşlığın ve ... Devamını Oku »

HOCAM

Cemaat içinde kelam Verdiğim yeter mi hocam Gözlerinle mucizeler Gördüğün yeter mi hocam Muhabbet dediğin baldır Erkân dediğinse yoldur Yazdım kalem biten doldur Serdiğim yeter mi hocam Dönmem ben Hakk’ın yolundan Çekmişim elin dilinden Bunca muhabbet gülünden Verdiğim yeter mi hocam Mümin evler Hakk’a gayret Etmeyin nutkuma hayret Şimdi demde bir muhabbet Kurduğum yeter mi hocam Hey Davut Sularî’m heye ... Devamını Oku »

DOST

  Dilerse gözümü giryân iden dost Dilerse bağrımı biryân iden dost Dilerse hâk ile yeksân iden dost Dilerse lûtf ile ihsân iden dost Dilerse gönlümü handân eyleyen Dilerse cânımı cânân eyleyen Dilerse sırrımı ayân eyleyen Dilerse damlayı ummân iden dost Dilerse su gibi akıp çağlatan Dilerse yel gibi esip söyleten Dilerse firkâte salıp ağlatan Dilerse vaslını âsân iden dost Dilerse ... Devamını Oku »

DOST

Dostile ettiğin ahdi unutma Gel gönül dost illerine gidelim Sakın bu fânîde sen vatan tutma Gel gönül dost illerine gidelim Kudretimiz yettiğince aşalım Pervâz urup yüce beller aşalım Senin ile dost iline düşelim Gel gönül dost illerine gidelim Cânân iline varup görmek dilersen Hayat iklîmine irmek dilersen Solmaz gülşen gülün dermek dilersen Gel gönül dost illerine gidelim Dosttan yana kanad ... Devamını Oku »

KONTENJANDAN ARKADAŞ OLMAK

                     Arkadaş olmak kontenjanla sınırlı olmamalıdır. Eskiler arkadaşlığı vefa üstüne kurardı. Arkadaşlığın sayısal hesabı ve kontenjanı yoktu onlarda. Bir teoriye göre insanın azami on beş arkadaşı olabiliyordu. Oysa modern insanın yüzlerce arkadaşı var ama , dost bulmakta zorlanıyorlar. Bana göre arkadaş ; omuzunuzda akrep olduğunu söyleyen kişidir . Dostsa , akrebi öldürürken zehre kapılan kişidir ! En yakınımızdan başlarsak ... Devamını Oku »