Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: en iyi kitap

Etiket Arşivi: en iyi kitap

KİTAPLARIN EFENDİSİ: ALİ EMİRÎ EFENDİ –

Dursun Gürlek Millet Kütüphanesi’nin kurucusu ve ilk hafız-ı kütübü Ali Emiri Efendi’nin en büyük ve son derece takdire şayan iki büyük hizmetinden birincisi, kültür tarihimizin şaheseri olan Divanü Lügati’t-Türk’ü edebiyat dünyamıza kazandırmış olmasıdır. İkincisine gelince o da tam bir yazma eserler hazinesi olan Millet Kütüphanesini Türk milletine hediye etmesidir. Merhum, bu konuda öyle büyük bir hassasiyete sahipti ki, geleneğe uyularak, ... Devamını Oku »

KARADENİZ TÜYAP KİTAP FUARI

                  Samsun Karadeniz Tüyap 4.Kitap Fuarındayız. Geleneksel hale getirdiğimiz kitap fuarı gezimizi Amasya Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Fikir Kulübü üyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu yıl dördüncüsü idrak edilen fuara, bir ara tirenle bile gitmiştik! Başlangıçtur otobüsüyle gittiğimiz fuar seyahatimiz açık ve soğuk bir havada gerçekleşti. İlk gerçekleştiği zamana göre, kitap fuarında epey mesafe alınmış. Yazar sayısı artmış, reyonlar genişlemiş, kitap ... Devamını Oku »

İNSAN NİÇİN OKUR?

                İnsan niçin okur sorusunu hep sormuşumdur . Bu soruya bulduğum cevapları , değişik başlıklar altında toplamayı başardım . Bütün okuma tecrübelerim göstermiştir ki , okumak sadece bir eylem değildir . Onun kuşattığı alanlar var ve okumalarım o  alanlara  göre gerçekleşiyor . Yani zarf ve mazruf ilişkisi yani . Okuyorsanız ,  benim yaşadığım sonuçları tespit etmişsinizdir diye düşünüyorum . Okumanın ... Devamını Oku »