Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: filiz altıok durak

Etiket Arşivi: filiz altıok durak

İKİ ÇİFT SÖZÜMSÖZÜM VAR

                  Amasya’nın şair ve hikayecilerini konuşmayalı , epey oldu . Şehrin havasını soluyup da , kültür ürünleri meydana getiren sanatçı dostlarımız var . Bunların ürettikleri de, bizi ve şehri ilgilendirmiyor değil . Şair ve öykücü arkadaşların eserlerini konuşmak için de , çok güzel , verimli bir ramazan geçirdik .Sanatçı dostların bana ulaştırdıkları eserleri ışığında , konuşacaklarımız arasında sevgili Mehmet ... Devamını Oku »

AKŞAMLARIN HÜZÜNLÜ ŞAİRİ

                Ahmet Haşim… Ne tuhaf, ismini öğrenmeden, belki de önemsemeden önce dizeleri dilime takılan şair… Göllerde bu dem kamış sessizliğinde olan şair…   Şiirlerindeki muhtevayı her zaman gizemli bulmuş, dizelerin arkasına sakladığı anlamları kendimce çözdüğümü düşündüğüm anlarda sanatına hayranlığım katlanarak artmıştır…   Şiirle az çok ilgilenen herkesin “Merdiven’’ dendiğinde, gözlerinin önüne gelebilecek tablo aşağı yukarı aynıdır. On ... Devamını Oku »

SIR

    Bir elimi tutarken Diğerini bırakan hayat! Çocukluğumu yaşamasam da Hep çocuk kalacağım Sana inat…   Bu dizelerle tanışan her insan Muhtemelen bir yalanı temsilen Renklerden en çok Maviyi sevdiğini söyler. Heyhat! Şahlanan kıratların masalında olduğu gibi Kanatlansa da martılar Kaçış yoktur deniz ve semadan. Hürriyette hapsolmak budur işte.   Ve doğrudur şu da; Başımı yastığa koyduğumda Ruhumda yaşattığım ... Devamını Oku »

VAY BENİ

    Sitemle kanatlanır ruhumdan beyaz kuşlar. Bitmek bilmezken gurbet, nasıl biter bu kışlar? Rüzgâra sabır saldım, gözlerimden döküldü Hüzünlü bir yağmurun ertesinde bakışlar. Dert dağında dolanan yalnız ceylan say beni. Elem ateşten gömlek, yanıyorum vay beni… Islanmış kirpiklerim bir kilim nakışında, Aşığın karanfili göğsüne takışında. Hercai gönüllü yar, sen denizi özlerken! Ben ağlıyorum nazlı dereler akışında. Kalbin payitahtında başköşeye ... Devamını Oku »