Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: film

Etiket Arşivi: film

YERALTINDA BİR ŞEHİR ROMANI İNCELEMESİ

A) ŞEKİL YÖNÜYLE İNCELEME 1.Romanın Adı : Yer Altında Bir Şehir 2.Romanın Yazarı: Kemalettin Tuğcu 3.Romanın Basıldığı Yer ve Tarih : 2016 – İstanbul 4.Romanın Ebatları : 12.5 * 19.5 5.Romanın Sayfa Sayısı: 160 6.Romanın Yayınevi: BilgeKültür Sanat       B) İÇERİK YÖNÜYLE İNCELEME 1. Olayın Özeti Sadık, Cemal ve Osman Baba vatanlarını işgal eden, kendilerine zarar veren insanlardan ... Devamını Oku »

EDEBİYAT,MUSİKİ,SİNEMA

                  Mutsuzluğun ilacı olsaydı,yukarıdakiler olurdu diye düşünüyorum.Modern zamanların sanatı,üç ayaklı bir zemine oturur:Edebiyat,müzik,sinema.Mutluluk teorisi yapanların ana referansları da bu üçlüdür.Ben de bu üçlüyü mutsuzluğun ilacı olarak görüyorum.Yazı yazma nedenlerim arasında bu üçlü epey yer tutar.Her biri ayrı bir dünya olan sanatlar, kendi başına epey bir alem tutarlar.Mahşerin üç atlısı diyebileceğim;edebiyat,müzik,sinema benim ilgi alanlarımın başında gelir.İlgi sıralamam da, yukarıdaki gibidir.Önce ... Devamını Oku »

YEDİ GÜZEL ADAM

  “Yedi Güzel Adam” dizi olmuş.TRT’de yayınlanmaya başlamış.Haberi alınca heyecanlandım. “Yedi Güzel Adam”… – Yedisi de Maraş’tan… Hatta Maraş Lisesi’nden… – Yedisi de Yasin okunan, tütsü tüten çarşılardan geçmiş. – Yedisi de evrensel sanatın peşinde. – Yedisi de şiirlerinin, öykülerinin gücüyle büyük şehrin kibirli sanat piyasalarında saygınlık uyandırmış. – Yedisi de aykırı, yedisi de artist, yedisi de öncü. – Yedisi ... Devamını Oku »