Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: halk edebiyatı

Etiket Arşivi: halk edebiyatı

2020-2021 ÖĞRETİM YILI OKUMA LİSTESİ

  1.TÜRK MİTOLOJİSİ DERSİ TÜRK EDEBİYATININ MİTOLOJİK KAYNAKLARI DERS KİTABI-AÖF YAY. ÖZKUL ÇOBANOĞLU BAŞKANLIĞINDA BİR GRUP YAZAR EDİTÖR:ÖMÜR CEYLAN   HACI BEKTAŞ VELİ, HARUN YILDIZ BEN DOĞURDUM ANAMI,MUSTAFA TATÇI   ……………………………………………… 2.TÜRK DİLİ1 DERSİ TÜRK DİLİ-AÖF YAY. HALUK AKALIN BAŞK.BİR GRUP YAZAR EDİTÖR:MUHSİN MACİT   BÜLBÜLÜM BAĞ GEZERİM, İSA ÇOLAKER OSMAN, AYFER TUNÇ   …………………………………………….. 3.HALK EDEBİYATI DERSİ HALK EDEBİYATINA ... Devamını Oku »

DÎNÎ YA DA LÂDÎNÎ EDEBİYAT

                  Eski Edebiyatımızda dini ya da ladini edebiyat ayrımı yoktu . İslam ‘ı merkeze almış  bir yaşam ve sanat anlayışına dayanan edebiyatın , ladini bir edebiyat tanımı olabilir mi ? Olmaz . Tüm edebiyat eğitimi ve yaşamımda , bu tanımlanamaz ayrıma karşı itirazlarım olmuştur . Yaşamı bir bütün olarak alan dinin mensupları , edebiyatı nasıl parçalı düşünebilir ? Şiirinde ... Devamını Oku »

ATASÖZLERİNİN POLİTİĞİ

                                                                                  Edebiyatımızın en eski ürünlerinden olan atalar sözü ya da başka bir tabirle atasözü, yeni zamanlarda başka bir saldırının aracı olarak kullanılıyor. Efendim atalarımızın kafası karışıkmış , bazı ... Devamını Oku »