Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: abdurrahim

Etiket Arşivi: abdurrahim

IŞIK DÜŞÜNCELER

              İnsan, zor olandan kaçan bir varlık. Halbuki ışık, bazen zor olandadır. Kovaladığınız ya da ulaşmaya çalıştığınız gerçeklik, çoğunlukla ötekini anlamakla başlar. Diğerini anladığınız zaman, aslında kendinizi de kavramış olursunuz. İnsan, başkası üzerinden de hakikate ulaşabilir.Bunu gündelik hayatta da görebiliriz.Mesela, değerleri için yaşayan insan, bazı prensipleri evresinden alır.Kişiliğini de onlarla inşa eder.İnsan bütünü de buradan neşet eder.İnsan kendini böyle ... Devamını Oku »

TÜRKİYEM

Ey nazlı sevgilim, ey canım benim Güzeller güzeli vatanım benim Cümle değerlerim yatar sinende Sensin en mübarek mekânım benim. Tecelliye kaynak ilahi emir Rızıklar, nimetler hep senden gelir Mukaddes mabetler sende yükselir Yayılır bağrında ezanım benim. Çocukluk geçmişim dünde saklıdır Bu günüm, yarınım sende saklıdır Ki senin her şeyin bende saklıdır Ocağım, otağım, divanım benim. ABDURRAHİM KARAKOÇ Eylül 1992 Devamını Oku »

DÖNEKNAME

DÖNEKNAME Tevazuu severdi, kaynatıp taşırdılar                        Girdi hırs ambarına, çıkamadı bir daha…   Haramla yağladılar, kibirle pişirdiler Bulanık göl ettiler, akamadı bir daha…   Yakın arkadaşları çöplük yaptı beynini Doldurdular ve sonra dökemedi bir daha…   Kör dikişler atıldı kaypak iradesine Sökmek istese bile sökemedi bir daha…   Soyundu inancından terk-i edep eyledi Şerefini göğsüne takamadı bir daha…   Sürdü ... Devamını Oku »