Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: darbe

Etiket Arşivi: darbe

NÖBETTEYİZ

  Zalimin zulmüne, Yerli Coniye ve avanelerine , Kimliksiz ve kişiliksizlere, Halkına kurşun sıkanlara karşı, Nöbetteyiz.   Kumpaslara, yalanlara, kriptolara, fettanlara, Hain pusulara, merkele, trampa,ruhsuzlara, Papaz ruhlu kışkırtılmışlara, Sınırsız, sinirsiz, silik, milliyetsizlere karşı, Nöbetteyiz.   Meclisi bombalayan alçaklara, finolara, Askerini, polisini kırdıranlara, Baylöpçülere, cillopçulara, Halk düşmanı eziklere karşı, Nöbetteyiz.   Irkçı, ajan kılıklı, İslamın sinsi düşmanlarına, Türkiye’yi vatan bilmeyene, İngiliz ... Devamını Oku »

MİLİTAN ÖĞRETMEN

                  15 Temmuz darbesi “eğitim camiasını” da alt üst etmiştir.Bu firavun darbesinin ana aksını silahlı bürokrasi teşkil ederken,bir başka ayağını da “militan öğretmenler” tesis etmiştir.Yıllardır dersanelerinde,evlerinde,yurtlarında öğrencilerimizi devşiren öğretmenler,maalesef eğitim fakültelerinde ve muadili okullarımızda militanlaşmışlardır!İstikbalimiz olan öğrencilerimizi devşiren bu yerli coniler, maalesef bu eğitim araçlarını kullanarak batıya öğrenci devşirmişlerdir.Dün batıyı devişirip yeniçeri yapan ataların çocukları, bugün,kendi insanını batının devşirmesi ... Devamını Oku »

ŞİDDETİN ROMANTİZMİ

                  Şiddet sarmalı toplumu kuşatmış vaziyette.Türk cemiyet yapısına bu kadar uzak olan şiddet nasıl oldu da,bu toplumu kuşattı?Habil ve Kabil’den beri milletlerin belası ve devletlerin baş meselesi amaçsız şiddet olmuştur.Devletin; milletini koruması dışında,toplumsal ve bireysel şiddetin meşruiyeti yoktur.Adaleti önceleyen bir toplumun, tüm gücünü şiddete karşı Devletin amaçsız  şiddeti bile meşru değildir.Fail-i meçhuller gibi. Toplumda görünen şiddetin ilk kurbanları olarak,kadınları ... Devamını Oku »

DARBEKATÖRLERİN MARŞLARI

                  Darbeler tarihimiz ironilerle doludur . Doğu toplumlarının tarihi biraz da darbelerin tarihi olduğu için , darbecilerin garip davranışları olmuştur . Kimin aklına gelir bir şiiri darbe metnine dönüştürmek ? Şair şiirini darbeciler sevsin ve hit yapsın diye yazar mı ?Kesinlikle ! Ama oluyor , darbecilerin de meşhur ettiği ve marka haline gelen  şarkılar ve marşlarımız bile var !  ... Devamını Oku »