Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: gezi

Etiket Arşivi: gezi

ORHUN YAZITLARINA DOKUNMAK

“Eğer Türkler olmasaydı, tarih öksüz kalırdı” sözü pek çok yabancı araştırmacı tarafından farklı biçimde söylenen ve tarihte Türkler hakkında üzerinde mutabık kalınan haklı bir durum tespitidir. Böylesine iddialı bir söylemde elbette ecdadımızın tarih boyunca kazandığı zaferlerin, kurduğu devletlerin çağ açıp çağ kapayan askerî başarıların ve kendilerini konu edinen destanların payı büyüktür. Ancak bu durumu sadece askerî başarılarla sınırlamak pek de ... Devamını Oku »

TAKSİM TAKSİM ŞİDDET

                  Ağaç kesme bahanesiyle başlayan Taksim hadiseleri , sonunda günlerin getirdiği bir şiddet eylemine dönüştü . Sokak muhalefetini bir araya getirdiğini gördüğümüz eylemler başlangıçta masum ve sade bir şekildeydi. Tıpkı beş yüz gün süren başörtüsü , dört yüz gün süren cumartesi anneleri ya da cumhuriyet mitingleri vs. gibi . Sonraları saldırı ve hiddetin bastırılmış kışkırtıcılığıyla , bir anarşi ve  ... Devamını Oku »

GEZİ EYLEMCİLERİNİ ANASINDAN DOĞDUĞUNA PİŞMAN ETMEK

Kim bunlar? Çok kısa zamanda Türkiye’de müessiriyetle zuhur edişleri birçoklarını, bu bir çoklardan biri olarak beni de hayrete uğratan geziciler neyin nesi, kimin fesi? Birden bire bütün Türkiye’ye buyur buradan yak deyiverdiler; ama neyi yakacağımızı, yakacağımız şeyi neresinden tutacağımızı bize bildirmediler. Bilmiyoruz biz Türkler halimize musallat olan bu nekreyi neyiyle tanımak durumunda kaldığımızı ve onlarsız uhdemizde mahfuz marufu istikbale nakledebilmek ... Devamını Oku »