Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: en iyi aşk şiiri

Etiket Arşivi: en iyi aşk şiiri

DELİ KIZIN TÜRKÜSÜ

DELİ KIZIN TÜRKÜSÜ Sana büyük caddelerin birinde rastlasam Elimi uzatsam tutsam götürsem Gözlerine baksam gözlerine konuşmasak Anlasan Elimi uzatsam tutamasam Olanca sevgimi yalnızlığımı Düşünsem hayır düşünmesem Senin hiç haberin olmasa Senin hiç haberin olmaz ki Başlar biter kendi kendine o türkü Yağmur yağar akasyalar ıslanır Bulutlar uçuşur geceleyin Ben yağmura deli buluta deli Bir büyük oyun yaşamak dediğin Beni ya ... Devamını Oku »

BAYRAM O BAYRAM OLUR

Mevlâ bizi afvede Gör ne güzel ıyd olur Cürm ü hatalar gide Bayram o bayram olur Merhamet ede Rahîm Dermanı ver Hakîm Lutfede luf-i Kadîm Bayram o bayram olur Feyz-i mehabbet-i Hak Nur-i hidayet siyak Cennet-i â’lâ durak Bayram o bayram olur Hakk’ı seven merd-i şîr Kalbi olur müstenîr Allah ola destigîr Bayram o bayram olur Merhametin kânıdır Afv ü ... Devamını Oku »

ALA GÖZLERİNİ SEVDİĞİM DİLBER

Ala gözlerini sevdiğim dilber Sana bir tenhada sözüm var benim Kumaş yüküm dost köyüne çezildi Bİr zülfü siyaha nazım var benim Ak ellere al kınalar yakınır Ala göze siyah sürme çekinir Dostu olan dost yoluna bakınır Dosta giden yolda izim var benim Yiğit olan gizli sırrı bildirmez Güzel olan gül benzini soldurmaz Her olur olmaza meyil aldırmaz Bir şahan avlar ... Devamını Oku »

İNADINA YAHYA KEMAL BEYATLI

DÜŞÜNCE Ülfet belâlı şey, fakat uzlet sıkıntılı, Bilmem nasıl geçirmeliyim son beş, on yılı? İnsanlar anlaşıldı. Cihanın da sırrı yok, Kalsaydı tirkeşimde bugün tek bir altın ok En tatlı bir hayal için atmazdım ufkuma. , Dalsın yakında gözlerim artık son uykuma! “Yalnız duyan yaşar” sözü, derler ki doğrudur “Yalnız duyan çeker” derim, en doğru söz budur. Gördüm ve anladım yaşamak ... Devamını Oku »

ANLATAMIYORUM

– -ANLATAMIYORUM– Ağlasam sesimi duyar mısınız, Mısralarımda; Dokunabilir misiniz, Gözyaşlarıma, ellerinizle? Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu Bu derde düşmeden önce. Bir yer var, biliyorum; Her şeyi söylemek mümkün; Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; Anlatamıyorum. -(Orhan Veli KANIK)-   Devamını Oku »

YOLUM DÜŞTÜ SİZİN ELE

  Yolum düştü sizin ele, Bulağ üste duran kızlar. Kına yakmış kara tele, Zülfü tel tel buran kızlar. Seyrim düştü ala göze, Şeker şerbet şirin söze. Bir maşraba su ver bize, Aşığını yoran kızlar. Seher geldim size sarı, Üzdürme gönlümü bari. Leyli yol etmiş pınarı, Yurdum oldu aran kızlar. Ağlar iken güldürürsüz, Gözyaşımı sildirirsiz. Ahır beni öldürürsüz, Yay okunu kuran ... Devamını Oku »