Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: şarkı

Etiket Arşivi: şarkı

VEFA

Sînemde ger müessir bir dûd-ı âh olaydı Ruh-sârıñı yakardım ger gökde mâh olaydı Evvel seniñ elinden şekvâya ben giderdim Âlemde ‘âşıkâna bir dâd-hâh olaydı Zülfüñ görenlerin hep bahtı siyâh olurmuş Tek zülfünü göreydim bahtım siyâh olaydı Olmazdı kalb-i mahzûn tâ böyle zâr u mecnûn Çeşmiñ kılaydı efsûn zülfüñ penâh olaydı El çekdim ey vefâsız vaslın temettu‘undan Rûyıña bâri bende tâb-ı ... Devamını Oku »

BENİM MESKENİM DAĞLARDIR

                Sabahattin Ali, ülkemizde kıymeti sonradan anlaşılan değerlerimize verilebilecek en iyi örneklerden biridir. Kürk Mantolu Madonna başta olmak üzere birçok kitabı yeniden popüler olmaya ve yeni nesil tarafından tanınmaya başlanmıştır.Politik düşüncelerinden dolayı çok çile çekmiş,sistemin de kadrine uğrayarak ortadan kaldırılmış bir kişilik olan Sabahattin Ali,bestelenmiş şiir ve şarkılarıyla da dikkatimizi çeken bir kişiliktir.Meslektaşımız ... Devamını Oku »

ŞARKILAR SENİ SÖYLER

                  Şiirin,türkünün,efsanenin hikayesi olur da,şarkının hikayesi olmaz mı?Olur.Hep kendime sormuşumdur,niye kült şarkıların öykülerini yazmam diye.Gün,bugünmüş.Yıllarca dinlediğim şarkıların,uzun ya da kısa öykülerini paylaşmak isterim.Bunların bir kısmı gerçek,bir kısmı da sanırım tevil ya da efsaneleşmiş yorumlardır.Çok da önemli değil.Çünkü esas olan metin ve onun bizde bıraktığı güzel hatırasıdır.Sonuç da her şarkı,birer tatlı gibidir.Damağımızda nefis bir hüzün ve yaşanmışlı bırakırlar.Şarkıların melodisi ve ... Devamını Oku »