Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: abd

Etiket Arşivi: abd

HERKES BİLİYOR

  Herkes biliyor zarların civalı olduğunu Atarken parmaklarını birleştiriyor herkes Savaş bitti, herkes biliyor bunu İyi oğlanlar yenildi, herkes biliyor bunu Herkes biliyor, zaten dövüş hileliydi Fakirler fakir kalır, zenginler daha da semizler. İşler böyle gider Herkes bilir bunu Teknenin su aldığını herkes biliyor Herkes biliyor, kaptan yalan söyledi Herkeste bu kırıklık var Babaları yahut da köpekleri ölmüşçesine Herkes ceplerine ... Devamını Oku »

BİR TUTAM KİTAPTAN ARTA KALAN

                  Yazmanın ne kadar hayati olduğunu anlamak için , okumak gerekiyor . Bir başka ifadeyle , okuduğunu anlamak için yazman gerekiyor . Niye yazmaya merak sardığımı ve yazmanın koşullarını soran dostlara böyle söylüyorum .  Yazmanın neyi ifade ettiğini ancak , yazmanın unsurlarını ararken anlıyorsunuz . Kalem sahibi bize yazma melekesini bahşetmiş . Bunu azcık okuyanlar hissediyor . Yazının başlangıcı ... Devamını Oku »

ÖZRÜ KABAHATİNDEN KÜÇÜK

              Devlet erişkinliğini tamamlayamamış , ergen devlet dönemini yaşayan bir devlet yapısı olan İsrail ; uluslar arası sularda saldırdığı Mavi Marmara gemisinde dokuz Türk vatandaşını şehit etmişti. Olayın üçüncü yılında özür dileyen İsrail , tazminat ödeyeceğini belirterek devlet olma yolunda ilerlemeye çalışmaktadır… Türk Devletinin kararlı ve emin adımlarla özür , tazminat ,Gazze kapısının açılması yolunda diretmesi İsrail’i bükemediği bileği ... Devamını Oku »

ELÇİYE ZEVAL OLUR

                  ABD büyükelçisi haddini aşmıştır. Sn. Francis  Ricciardone  burası demokratik bir ülke . Sen kim oluyorsun da , Bağımsız Türk mahkemeleri hakkında hüküm kesiyorsun . Mahkemelerin kararlarının doğru olup olamadığına sen değil , yetkili temyiz mahkemelerimiz karar verir. Sen git ülkenin işkencehanesi Guantanamo adasının işkence altında alınan “mahkeme kararlarına”(!) itiraz et. Hem polis devletinin elçisi olacaksın , hem ... Devamını Oku »