Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: devlet

Etiket Arşivi: devlet

KORONA DERSLERİ

                  Korona günlerinde ve evdeyiz. Korona sonrası günleri şimdiden anlayabiliyoruz. Korona günlerinden çıktığınızda, yaşamınızda ruhî bir değişiklik yoksa, siz korona günlerini anlamamışsınız derim. Korona’dan sonra, hiçbirşey eskisi gibi olmayacak, siz de öyle! Salgın bir mikrop içerdiği kadar, aynı zaman da bir durumu da dayatıyor. Bundan insanın etkilenmemesi yanlış olurdu. Öyle de oldu. Şİmdiden korona sonrası konuşulmaya başlandı. Korona derslerini ... Devamını Oku »

İDEAL DEVLET

  Gelelim dindarlığa (huşû’). Âlemi yaratan bir Tanrı olduğunu, bütün işleri idare ve kontrol eden İlahî varlıklar bulunduğunu söylemek, Tanrı’yı ve İlahî varlıkları yüceltmek (ta’zim), onlara dua (sala) etmek, onları tespih ve takdis etmek, insanın bu tür şeyleri yaptığı, bu dünyada hayatta peşinden koşulan nimetleri terk ettiği ve bu yolda sebat ettiği takdirde ölümden sonra elde edeceği büyük nimetlerle mükâfatlandırılacağına, ... Devamını Oku »

HARÎMİ İSMETE DEVLET GİREMEZ

                  Başbakanımızın ayaküstü yaptığı  bir konuşmadan sonra , bir kıyamettir koptu . Kıyısından bizim de bildiğimiz ve ara ara duyduğumuz polisiye bilgiler ortaya saçıldı . Apartlarda , özel yurdumsu (!) yerlerde sömürülen öğrenci  yaşamları , birden medyanın arenasına düştü . Düştü ki , ne düştü . Bir arada ya da farklı ortamlarda buluşan örencilerin yaşamı , birden özel alana ... Devamını Oku »