Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: faruk nafiz çamlıbel

Etiket Arşivi: faruk nafiz çamlıbel

SON AŞIK

Hasretinle geçiyorken bu gençlik çağım, Ey sevdiğim, ben ümitsiz değilim gene Ak düşünce saçların kumral rengine Kollarında son aşıkın ben olacağım. Ey başında şimdi sevda rüzgarları esen, Böyle her gün yollarımdan geçsen de süzgün Sen benimsin büsbütün terk olunduğun gün … O mukadder günü, bilmem, düşündün mü sen? Ben bir beyaz saçlı aşık, sen bir ihtiyar … O gün bana ... Devamını Oku »

ŞİİRLERLE ÇANAKKALE

                  Edebiyat ve sanat , gerçeğin olduğu kadar , umudun da taşıyıcısıdır . Bunun en iyi resmedildiği tarihi olaylardan birisi de , Çanakkale Muharebeleridir . Çanakkale savaşlarının şiirsel anlatımı her zaman ilgimi çekmiştir . Uzun yıllar hamasetle andığımız o günlerin en iyi taşıyıcısı yine şiir ve onun gür sadası olmuştur . Resmi ideoloji , Çanakkale zaferi konusunda geriden gelmiş ... Devamını Oku »

ŞİİRİN AYAK SESİ AŞKTA GİZLİDİR

                  Her şiir , aşkın ayak seslerini taşır . Bir şiirin kokusunu , aşkı terennüm eden dizelerinden anlarım . Has şiir bu kokuyu hilafsız veren şiirdir . Sevdiğim şairlerin şiirlerine ne zaman dönsem , önüme hep sevgi kelimeleri ağırlıklı şiir metinleri çıkar . Belki de istemeden böyle bir şiir okuyucusu oldum . Çünkü iyi şiiri sesinden ve soluğundan tanır ... Devamını Oku »

BENİ KÖR KUYULARDA MERDİVENSİZ BIRAKTIN

                  Ümit Yaşar Oğuzcan , 22 Ağustos 1926 tarihinde Tarsus’ta doğdu. 4 Kasım 1984 ‘ te öldü. Eskişehir Ticaret Lisesi’ni bitirdi (1946); Türkiye İş Bankası’na girerek Adana , Ankara ve İstanbul’da çalıştı . Otuz yılını doldurunca Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı görevinde iken, emekliliğini istedi (Haziran 1977). İstanbul’da kendi adını taşıyan sanat galerisi kurdu. Edebiyat ve sanatla ilişkisini emekli olunca ... Devamını Oku »