Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: koşma

Etiket Arşivi: koşma

YAZMIŞLAR

Ervah-ı ezelde levh ü kalemde Bu benim bahtımı kara yazmışlar Bilirim güldürmez devr-i âlemde Bir günümü yüz bin zâra yazmışlar Bulmadık şadlığın iradesini Çekerim bu gamın ziyadesini Herkes dosta vermiş ifadesini Bizimkini ürüzgâra yazmışlar Aşk benimle eyler daim kıl ü kal Daha sabretmeye kalmadı mecal Derdim taksimdara kıldım arz-ı hal Dedi neydim bahtın kara yazmışlar Gönül gülşenimde har oldu deyi ... Devamını Oku »

gönül

Neyleyüp ağlarsın ey deli gönül Elbet ağlamanın gülmesi vardır Adüvve intikam kalır mı sandın Kişi ettiğini bulması vardır Bu bir ince sözdür söylenir ezel Dilber akça ister söylenmez gazel Zengince âşıkı bulunca güzel Züğürdü dağlara salması vardır Bu bir ince sözdür inceden ince Bülbül feryâd eder gülü görünce Bir güzelin kendi gönlü olunca Eşini arayıp bulması vardır Ey Figânî kendini ... Devamını Oku »

AĞZI ŞEKER DİLİ NEMİN BALIDIR

Ağzı şeker, dili nemin balıdır, Ah ettikçe yüreğimi eritir. Bin katar içinde bu bir türlüdür, Urum’da ve Şam’da birdir bu gelin. Garip bülbül figan eder naz ile, Kılıç vurur, kanlar döker gürz ile. İki bin gelinle, dört yüz kız ile, Tartılsa, çok ağır gelir bu gelin. Ağam, kusur var mı şu kara kaşta? Dostumun sevdası kaynıyor başta. Tunus, Trabulus, koca ... Devamını Oku »

NEFESİN NEFESİME

  Yatar gül harmanı gibi Canımın dermanı gibi Her yanında çiçek açmış Binboğa Ormanı gibi Nesine Yar Nesine Ölürüm ben Sesine Bir daha vursa idi Nefesim nefesine Canım sese mi geldin Kadem basa mı geldin Sağ olsam gelmez idin, Öldüm yasa mı geldin Nesine Yar Nesine Ölürüm ben Sesine Bir daha vursa idi Nefesim nefesine Saçın Yüzüme perde Yüreğim düştü ... Devamını Oku »