Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: ümit yaşar oğuzcan

Etiket Arşivi: ümit yaşar oğuzcan

GÜZ GÜLDÜRSÜN SİZİ

                  Güz geldi,güz demek;yapraksızlık,çiçeksizlik,güneşsizlik demektir.Aslında tabiatta güneşte vardır,yaprak da vardır.Sadece yer değiştiren bir mevsim ve buna karşı bizim geliştirdiğimiz çatık kaş kış durumu vardır.Güze haksızlık mı ediyoruz yoksa?Tüm bunların anlatımını da yine müteşairlerin güzel eserlerinde buluruz.Sizi güz güldürsün derken,edebiyatın tanıklığına başvurmak isterim.Güz kendi kendine sizi güldürmez ki.O kadar güzel güz ya da sonbahar metinlerimiz var ki,siz de güz güldürenlerden ... Devamını Oku »

ŞİİRİN AYAK SESİ AŞKTA GİZLİDİR

                  Her şiir , aşkın ayak seslerini taşır . Bir şiirin kokusunu , aşkı terennüm eden dizelerinden anlarım . Has şiir bu kokuyu hilafsız veren şiirdir . Sevdiğim şairlerin şiirlerine ne zaman dönsem , önüme hep sevgi kelimeleri ağırlıklı şiir metinleri çıkar . Belki de istemeden böyle bir şiir okuyucusu oldum . Çünkü iyi şiiri sesinden ve soluğundan tanır ... Devamını Oku »

BENİ KÖR KUYULARDA MERDİVENSİZ BIRAKTIN

                  Ümit Yaşar Oğuzcan , 22 Ağustos 1926 tarihinde Tarsus’ta doğdu. 4 Kasım 1984 ‘ te öldü. Eskişehir Ticaret Lisesi’ni bitirdi (1946); Türkiye İş Bankası’na girerek Adana , Ankara ve İstanbul’da çalıştı . Otuz yılını doldurunca Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı görevinde iken, emekliliğini istedi (Haziran 1977). İstanbul’da kendi adını taşıyan sanat galerisi kurdu. Edebiyat ve sanatla ilişkisini emekli olunca ... Devamını Oku »