Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: bülent parlak

Etiket Arşivi: bülent parlak

AKLIMA DÜŞTÜĞÜNDE

Aklıma Düştüğünde Sen aklıma düşünce ellerim tutuşuyor ellerim Sen aklıma düşünce yetmişinde ihtiyar Küçük bir sokakla arkadaş, biraz daha yaşasa sanki kıyamet kopacak Sen aklıma düşünce Parmak izlerinden tanınıyor; parkta reddedilmiş bir âşık Teşhis ediyorum çiziklerde o amansız veremi Sen aklıma düşünce Berlin’de dazlaklar saçlarını uzatıyor Sağdıcı oluyorum gelinler at üstünde Sen aklıma düşünce rütbesi sökülmüş babalar Yeniden dönüyor evlerine ... Devamını Oku »

HEPİMİZ ÖLECEK YAŞTAYIZ   

                 Bu iddialı başlık, merhum talebem Bülent Parlak’ın mottosu gibiydi. Ölüm bir vakıadır. Ona rahmet olsun. Yazımı sınav salonunda, ölüm haberi sonrası yazıyorum. Demek ki hepimiz ölecek yaştaymışız. Rahmetliyle farklı bir hukukumuz vardı. Hoca talebe ilişkisinin üstünde bir ilişkiydi. Okuyan, yazan, düşünen, fikreden bir ademdi. Çok öğrencim oldu. Bülent farklı bir kişilikti. Tek tabanca İzdiham Dergisi çıkarmak, ancak onun ... Devamını Oku »

YALNIZLIĞI BEN İCAT ETMEDİMKİ

                  Sevgili öğrencim Bülent Parlak ‘ ın nezaketle gönderdiği kitabının adı ; Yalnızlığın İcadı (1984) . Kitap , değişik tematik bölümlere ayrılmış sohbet tadında denemelerden teşkil edilmiş . Bülent Parlak, kitabında bahsettiği yalnızlığı yaşayan da bir kişiliktir . Entelektüel de biraz yalnız ve sorunludur zaten. Öğrenciliğinde cevherini anladığım Parlak , kitabının tümünde yaşadıklarını ve gördüklerini kendine has ve samimi ... Devamını Oku »