Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: şiddet

Etiket Arşivi: şiddet

ŞİDDETİN ROMANTİZMİ

                  Şiddet sarmalı toplumu kuşatmış vaziyette.Türk cemiyet yapısına bu kadar uzak olan şiddet nasıl oldu da,bu toplumu kuşattı?Habil ve Kabil’den beri milletlerin belası ve devletlerin baş meselesi amaçsız şiddet olmuştur.Devletin; milletini koruması dışında,toplumsal ve bireysel şiddetin meşruiyeti yoktur.Adaleti önceleyen bir toplumun, tüm gücünü şiddete karşı Devletin amaçsız  şiddeti bile meşru değildir.Fail-i meçhuller gibi. Toplumda görünen şiddetin ilk kurbanları olarak,kadınları ... Devamını Oku »

KUTSANAN ŞİDDET SİZİ DE VURUR

               Üniversiteler toplumun atar damarı ve ilim üreten yerlerdir.Mensubu bulunduğum üniversite camiası,insanları geliştiren bir yapıya sahip.Antik Yunan ve medrese döneminde de bu böyleydi.   Birincil görevleri arasında insan yetiştirmek olan üniversiteler bu görevlerinden uzak duramazlar.Aynı zaman da her türlü farklı yapıdaki düşünceleri de bir arada tutan bir yapıdır üniversiteler.Yani üniversitelerin muhalif insanları da barındırması doğası gereğidir.Fakat bu farklılık,bir arada ... Devamını Oku »

CÜMLENİN MAKSUDU BİR DEĞİL

                   Üniversiteler toplumun atar damarı ve ilim üreten yerlerdir. Mensubu bulunduğum üniversite camiası , insanları geliştiren bir yapıya sahip.Antik Yunan ve medrese döneminde de bu böyleydi . Birincil görevleri arasında insan yetiştirmek olan üniversiteler bu görevlerinden uzak duramazlar. Aynı zaman da her türlü farklı yapıdaki düşünceleri de bir arada tutan bir yapıdır üniversiteler. Yani üniversitelerin muhalif insanları da ... Devamını Oku »