Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: yeşilgiresun gazetesi

Etiket Arşivi: yeşilgiresun gazetesi

GİRESUN’UN ALBENİSİ

                  Bin dokuz yüz seksenden beri Giresun dışında yaşayan birisi olarak,yeşil Giresun’a olan düşkünlüğümün nedenlerini hep sorgulamışımdır.Acaba bizi bu kente meftun eden şey nedir?Niçin Giresun deyince içimiz kıpır kıpır olur?Aslında sorunun cevabı içinde gizlidir.Ahir ömrümüzün büyük bir kısmını Giresun’da geçirmememize rağmen,niçin Giresun sevgisi bizi bu kadar teslim almıştır?Cevap gayet  basittir:Biz gençliğimizi bize bahşeden şehre aşığız.Doğduğumuz günden başlayarak bize yarenlik ... Devamını Oku »

YENİLGİ YENİLGİ BÜYÜYEN BİR ZAFER VARDIR

    Basketbol İkinci Ligi yarı final serisinde 1-1 eşitliğin bulunduğu Yeşilgiresun-Trabzonspor eşleşmesinde üçüncü maç oynandı. Yeşilgiresun’un sahası 19 Eylül Spor Salonu’ndaki mücadele yenilgimizle sonuçlandı. Kazanan takım hem İkinci Lig finale yükselecek , hem de Beko Basketbol Ligi’ne çıkma şansı yakalayacaktı. Sonuçta olmadı ve Trabzonspor ‘a yenilerek Beko ligine çıkma  şansımızı kaybettik. Benim esas üzerinde duracağım , Trabzonlu dostların “spor ... Devamını Oku »

SPOR YAZAMAMANIN BURUKLUĞU

                     Bütün hayatı yazmak , okumak ve eğitimle geçmiş biri olarak , spor yazısı yazamamanın burukluğunu hep yaşamışımdır.Memleketimin güzel insanlarının spor sevdasını hep takdir etmişimdir. Giresunspor çevresinde ve yerel bazda çok güçlü olan bu aşkı yıllardır gurbette yaşayan biri olarak çok iyi gözlemliyorum.Giresunspor kafilesiyle seyahatlere can hıraş giden bir Giresun sevdalısı bir kitleyi konuşuyoruz. Akademik hayatımın  epey bir bölümü ... Devamını Oku »