Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: aşk şiiri

Etiket Arşivi: aşk şiiri

O ANLAMADI

  Lodostur, esince sert eser, dedim Üşürsen yüreğin buz keser, dedim Yabanla gezersen yâr küser dedim Dediklerim oldu, o anlamadı. Umuttur her eve tüten bacalar Çürük tekne sığ suda da bocalar Çileden çıkaran bu “acaba”lar Beni de tüketti, o anlamadı. Erinde-gecinde havuz boşalır Ortada kupkuru bir yalak kalır Sevgi azaldıkça göğsün daralır Dedim… dedim amma o anlamadı. Umut bağlanmaz ki ... Devamını Oku »

KÜÇÜK MELEĞİM

Elveda Angelina (Küçük Meleğim) Elveda Angelina, kraliyet çanlarını Haydutlar çaldı, izlemeliyim sesi. Çınlıyor üçgen ve sûrlara üfleniyor yavaş yavaş Elveda küçük meleğim, gök yanıyor, gitmeliyim. Kızmana gerek yok, suçlamana da Bir şey yok kanıtlayacak, her şey aynı Yalnızca boş bir masa denizin kıyısında Elveda küçük meleğim, diyor, gök sarsılıyor, terk etmeliyim. Valeler ve kızlar terkettiler avluyu Elli iki çingene geçip ... Devamını Oku »

TEL CAMBAZININ TEL ÜSTÜNDEKİ DURUMUNU ANLATIR ŞİİR

Sizin alınız al inandım Morunuz mor inandım Tanrınız büyük âmenna Şiiriniz adamakıllı şiir Dumanı da caba Ama sizin adınız ne Benim dengemi bozmayınız Bütün ağaçlarla uyumuşum Kalabalık ha olmuş ha olmamış Sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum Ama ağaçlar şöyleymiş Ama sokaklar böyleymiş Ama sizin adınız ne Benim dengemi bozmayınız Aşkım da değişebilir gerçeklerim de Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı Yangelmişim ... Devamını Oku »

KUL PADİŞAHSIZ OLMAZ

  Kul padişahsız olmaz, padişah kulsuz değil, Padişahı kim bildi, kul etmese yort savul. Sultan hemişe sultan, kul hemişe kul idi, O kadim padşahtı usûl içinde usûl. Tanrı kadim, kul kadim, ayrılmadım bir adım, Gör kul kim, Tanrı kimdir, anla ey sahip kabul. Bize birlik sarayın, doğru beşaret ayın, Geç ikilik fikrinden, kogıl benliği ya kul. Gör şimdi gizli seyri, ... Devamını Oku »

YİĞİT TÖRESİ

Boşa gider onca emek, Haramdır yoruldum demek; Hak yolunda tökezlemek Ve yıkılıp düşmek yasak! Zorluğa göğüs germeli, Zalimlere ders vermeli, Başın göklere ermeli, Lâkin haddi aşmak yasak! Kapılarak kin ve hırsa, Bin bir tuzak kurulursa, Dost hançeri vurulursa, Hayret edip şaşmak yasak! Kıvamında yan çabanın, Sabır olmalı çobanın, Gidip de yadın, yabanın Ateşinde pişmek yasak! Sen bereket, sen başaksın, Huyda ... Devamını Oku »

SIR

    Bir elimi tutarken Diğerini bırakan hayat! Çocukluğumu yaşamasam da Hep çocuk kalacağım Sana inat…   Bu dizelerle tanışan her insan Muhtemelen bir yalanı temsilen Renklerden en çok Maviyi sevdiğini söyler. Heyhat! Şahlanan kıratların masalında olduğu gibi Kanatlansa da martılar Kaçış yoktur deniz ve semadan. Hürriyette hapsolmak budur işte.   Ve doğrudur şu da; Başımı yastığa koyduğumda Ruhumda yaşattığım ... Devamını Oku »

VAY BENİ

    Sitemle kanatlanır ruhumdan beyaz kuşlar. Bitmek bilmezken gurbet, nasıl biter bu kışlar? Rüzgâra sabır saldım, gözlerimden döküldü Hüzünlü bir yağmurun ertesinde bakışlar. Dert dağında dolanan yalnız ceylan say beni. Elem ateşten gömlek, yanıyorum vay beni… Islanmış kirpiklerim bir kilim nakışında, Aşığın karanfili göğsüne takışında. Hercai gönüllü yar, sen denizi özlerken! Ben ağlıyorum nazlı dereler akışında. Kalbin payitahtında başköşeye ... Devamını Oku »