Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: bahar

Etiket Arşivi: bahar

AĞLA BAHAR

  – O Meş’um Mütareke Baharında – Doldun mu kalbime, yine her sene gibi, O nazlı renklerinle, çiçeklerinle bahar? Üstünde dolaştığın toprağı dinle, bahar!.. Her zerresi taşıyor binlerce şehit kalbi Gülme bu sene bahar, bağır, ağla bu sene! Niçin yanıyor böyle tatlı, yeşil gözlerin?… Günahkâr mısın, yoksa sarhoş musun sen, güzel? Ne olur, bir kere de günahsız gel, sessiz gel… ... Devamını Oku »

GAZEL-NABİ

Bağ-ı dehrin hem hazanın hem baharın görmüşüz Biz neşatın da gamın da ruzgarın görmüşüz Çok da mağrur olma kim meyhane-i ikbalde Biz hezaran mest-i mağrurun humarın görmüşüz Top-ı ah-ı inkisara payidar olmaz yine Kişver-i cahın nice sengin hisarın görmüşüz Bir huruşiyle eder bin hane-i ikbali pest Ehl-i derdin seyl-i eşk-i inkisarın görmüşüz Bu talih meyhanesinde çok da gururlanma ki; biz ... Devamını Oku »

BAHARIN GELİŞİ

Baharın gelişi mi uyandıracak beni bu gaflet uykusundan? Sensizliği silebilecek mi seninle olamadığım anlardan? Koparıp alabilecek mi beni kimsesizliğin kollarından? Yoksa geçip gidecek mi her mevsim gibi umursamadan? Öğretebilse keşke bana sensizliği düşünebilmeyi korkmadan; Ne güzel yaşanırdı o zaman hayat, gidenlerin ardından… Muhammed Ali KAŞTAN Devamını Oku »