Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: CEMAL SAFİ

Etiket Arşivi: CEMAL SAFİ

SENSİZ BAHAR

  Sevmek şöyle dursun sensiz baharı Yaşamak ölmekten hazin geliyor. Kapanmış sabahın bütün yolları Geceler ömrümden uzun geliyor… Kadehler açıyor dostla aramı, Kimse dinlemiyor sarhoş dramı, Şarkılar deşiyor gönül yaramı, Her telden bir başka hüzün geliyor… Duymuyor ahımı anlamıyor dil, Hançeri bağrımdan çekmiyor katil! Zalim hasretinden ne bir gün tatil Ne de bir gecelik izin geliyor… Bir değil bin fırsat ... Devamını Oku »

TEK HECE

Var mı beni içinizde tanıyan? Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan, Kimliğimi tarif etmek zor benim… Bülbül benim lisanımla ötüştü. Bir gül için can evinden tutuştu. Yüreğine Toroslar’dan çığ düştü. Yangınımı söndürmedi kar benim… Niceler sultandı, kraldı, şahtı. Benimle değişti talihi bahtı, Yerle bir eylerim tac ile tahtı, Akıl almaz hünerlerim var benim… Kamil iken cahil ettim alimi, ... Devamını Oku »

SENİN ÜSTÜNE

Kelâmullah vahyedilen Muhammed Feyzullah var mıdır senin üstüne Gaffarın gönlünden kopan merhamet Lüftüllah var mıdır senin üstüne Ya İsa Mesih`in övdüğü Resul İsmini İncil`den silenler mes’ul Nübüvvet mührünle değişti nesil Bismillâh var mıdır ben`in üstüne Sana özel Kelime-i Şehadet Senle güzel savm u salât ibadet Sayende yaşandı devr-i saadet Şâdullah var mıdır günün üstüne Ya Şahlar Şahının Rahmeti Ahmet Burak`la ... Devamını Oku »

YAŞAMI ÇOĞALTMAK İÇİN

                  Hayatımızda azaltmak ya da çoğaltmak zorunda olduğumuz değerler vardır.Azaltmak,bırakmak zorunda olduklarımızı bir başka yazıda konuşmak dileğiyle,yaşamda çoğaltmak zorunda olduğumuz anlayışlara bakalım.Hayatınızda çoğalttıklarınızın size faydası yoksa,onları azalmakta yara var.Hayatımızda neleri çoğaltalım ki,yaşamımız renklensin,bedenimiz ve ruhumuz rahatlasın.Bunlardan bazılarını yazma yoluyla paylaşmak istedim. Hayatın hiç bir döneminde hayali ve ona bağlı gelişen istikrarı elden bırakmayalım.İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar diyen şair ... Devamını Oku »

TEK HECE AŞK

Tek Hece (Aşk) Var mı beni içinizde tanıyan? Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan, Kimliğimi tarif etmek zor benim… Bülbül benim lisanımla ötüştü. Bir gül için can evinden tutuştu. Yüreğine Toroslar’dan çığ düştü. Yangınımı söndürmedi kar benim… Niceler sultandı, kraldı, şahtı. Benimle değişti talihi bahtı, Yerle bir eylerim taç ile tahtı, Akıl almaz hünerlerim var benim… Kamil iken ... Devamını Oku »