Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: genç

Etiket Arşivi: genç

USLU GEZ KİM SENİ KAMİLLER SEVE

                  Arkadaşlık, üzerine çok yazılan ve konuşulan konulardan birisidir. Arkadaşlığın kalıcı olanı da, kurallarla neşet eder. Yani iyi arkadaşlık ve dostluk, şartlara bağlıdır. Bu şartları bilmeden, arkadaşlığın zeminini kuramayız. Çokları, arkadaşlık konusunda karamsar. Oysa arkadaşlık, sahici ilkeler ister.İyi insan da, bu şartları oluşturan ve yaşama geçirendir. Salgın günleri, arkadaşlık ve dostluğun sınandığı günler oldu. Onun için iyi arkadaşlığın ve ... Devamını Oku »

MUALLİM KİMDİR?

Milletimiz hangi muallim tiplerini tanıdı? Milletimizin ruhi temellerinden olan İslam’da Peygamber ilk muallimdi. Öğreten o, inandıran o, yürüten o idi. Devlet ve mektep işlerini birleştirmiş devleti mektep haline getirmişti. Sonraki devirlerde bu ikisi ayrılmakla beraber birbirlerine sımsıkı temas halini muhafaza ettiler ve devlet adamı muallimin emrinde bulunduğu müddetçe cemaat ikbal halinde yaşadı. Muallim, devlet adamının bendesi olduğu zaman cemaat bozuldu, ... Devamını Oku »

SOSYAL BİR SINIF OLARAK ÖĞRENCİ TİPLERİ

                  Genç , dinamik , aktif olan öğrencilerimizdir. Sürekli öğretmen ve eğitim üzerine konuştuk ama , pek de eğitimin temel taşı öğrencilerimizi konuşmadık . Öğrencileri konuşmak ve yorumlamak da kolay değil biliyorum. Öğrencilerimizin sosyal tip ve çeşitleri olduğunu bilmemiz gerekir. Yani eğitimin ana araçlarından birinin de sosyal tipleri vardır. Yılların verdiği birikimle onları , yani öğrencilerimizi değerlendirmeye çalışacağım. Okul ... Devamını Oku »