Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: naat

Etiket Arşivi: naat

NAAT

Efendimsin cihânda i’tibârım varsa sendedir Miyân-ı âşıkânda iştihârım varsa sendedir Benim feyz-i hayâtım hâsılı rûh-ı revânımsın Eğer ser-mâye-i ömrümde kârım varsa sendedir Veren bu sûret-i mevhûma revnâk reng-i hüsnündür Gülistân-ı hayâlim nev-bahârım varsa sendedir Felekden zerre mikdâr olmadım devrinde rencîde Ger ey mihr-i münevver âh u zârı varsa sendedir Senin pervâne-i hicrânımın sen şem’-i vuslatsın Beher şeb hâhiş-i bûs u ... Devamını Oku »

TEK HECE

Var mı beni içinizde tanıyan? Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan, Kimliğimi tarif etmek zor benim… Bülbül benim lisanımla ötüştü. Bir gül için can evinden tutuştu. Yüreğine Toroslar’dan çığ düştü. Yangınımı söndürmedi kar benim… Niceler sultandı, kraldı, şahtı. Benimle değişti talihi bahtı, Yerle bir eylerim tac ile tahtı, Akıl almaz hünerlerim var benim… Kamil iken cahil ettim alimi, ... Devamını Oku »

SENİN ÜSTÜNE

Kelâmullah vahyedilen Muhammed Feyzullah var mıdır senin üstüne Gaffarın gönlünden kopan merhamet Lüftüllah var mıdır senin üstüne Ya İsa Mesih`in övdüğü Resul İsmini İncil`den silenler mes’ul Nübüvvet mührünle değişti nesil Bismillâh var mıdır ben`in üstüne Sana özel Kelime-i Şehadet Senle güzel savm u salât ibadet Sayende yaşandı devr-i saadet Şâdullah var mıdır günün üstüne Ya Şahlar Şahının Rahmeti Ahmet Burak`la ... Devamını Oku »

NAAT

Encümle mâh gökde bir levha-i muallâ Kim “haccetü’l veda”ı ihtâr ederdi manzar Nâm-ı bülendin ey yâr menkûş-ı arş-ı izzet Âyât-ı zü’l-celâlin çepçevre hâle-küster Münkirlerin yüzünde nâr-ı cahîm alev-rîz Vechinde mü’minînin tâbende nûr-i akmer Vahdet-gehimde her şeb sensin enîs-i rûhum Tenhâ seninle kalmak bir zevk-i vuslat-âver Mi’râcım oldu cânân rüyâda iltifâtın Lutfet cemâl-i pâkin bîdâr iken de göster Olsam gubâr-i pâyin ... Devamını Oku »

YAĞMUR

  Vareden’in adıyla insanlığa inen Nur Bir gece yansıyınca kente Sibir dağından Toprağı kirlerinden arındırır bir Yağmur Kutlu bir zaferdir bu ebabil dudağından Rahmet vadilerinden boşanır ab-ı hayat En müstesna doğuşa hamiledir kainat Yıllardır bozu bulanık suları yudumladım Bir pelikan hüznüyle yürüdüm kumsalları Yağmur, seni bekleyen bir taş da ben olsaydım Hasretin alev alev içime bir an düştü Değişti hayel ... Devamını Oku »

SENSİN BENİM EFENDİM

  Senin tenine değmeyen, Yağmuru istemem, Meltemi istemem. Senin için yanmayan yıldızı, istemem. Bülbüller söyleyecekse, seni söylesin Senden okumayan Bülbülü Ne söylerse dinlemem. Özlemim sen olacaksan, yansın yüreğim Sılası sen olmayan vatanı, Gurbeti istemem, vatan istemem. Senden gayri bir aşkla kül olursa kalbim, Bu kalbi istemem, Sonu sana çıkmayan yolu, Yönü istemem yolu istemem. Kalbini fethedecekse, Geçerim bin Sina’yı birden, ... Devamını Oku »