Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: orhan veli

Etiket Arşivi: orhan veli

ANLATAMIYORUM

– -ANLATAMIYORUM– Ağlasam sesimi duyar mısınız, Mısralarımda; Dokunabilir misiniz, Gözyaşlarıma, ellerinizle? Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu Bu derde düşmeden önce. Bir yer var, biliyorum; Her şeyi söylemek mümkün; Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; Anlatamıyorum. -(Orhan Veli KANIK)-   Devamını Oku »

ORHAN VELİ YÜZ YAŞINDA

                  13 Nisan 1914 Orhan Veli ‘nin doğum günüdür .10 Kasım 1950 de aramızdan ayrılan şair , tamı tamına yüzüncü doğum yılına girmiş bulunuyor . Bir an için şaşırdığınızı görür gibiyim ! Daha dün gibi diyorsunuz . Talihsiz bir kazada kaybettiğimiz şairin ölümü daha dün gibi değil mi ? Şu bir gerçek , usta tam yüz yıllık bir çınar ... Devamını Oku »

İŞTE HENDEK İŞTE DEVE

                  Türk kültüründe at neyse, Arap kültüründe deve odur. Benim deveye olan ilgim Peygamberimiz üzerindendir.  Sözlükte: Geviş getiren memelilerden , boynu uzun , sırtında bir veya iki hörgücü olan , yük taşımakta kullanılan hayvan (Camel) diye anlamlandırılan deveye olan ilgim ; oğlum Buğra’ya ad olacak kadar da geniştir. Eskimiş küçük deve anlamı gelen Buğra’dan başka , halkımız deveye ... Devamını Oku »