Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: peygamber

Etiket Arşivi: peygamber

NAAT

Efendimsin cihânda i’tibârım varsa sendedir Miyân-ı âşıkânda iştihârım varsa sendedir Benim feyz-i hayâtım hâsılı rûh-ı revânımsın Eğer ser-mâye-i ömrümde kârım varsa sendedir Veren bu sûret-i mevhûma revnâk reng-i hüsnündür Gülistân-ı hayâlim nev-bahârım varsa sendedir Felekden zerre mikdâr olmadım devrinde rencîde Ger ey mihr-i münevver âh u zârı varsa sendedir Senin pervâne-i hicrânımın sen şem’-i vuslatsın Beher şeb hâhiş-i bûs u ... Devamını Oku »

SENİN ÜSTÜNE

Kelâmullah vahyedilen Muhammed Feyzullah var mıdır senin üstüne Gaffarın gönlünden kopan merhamet Lüftüllah var mıdır senin üstüne Ya İsa Mesih`in övdüğü Resul İsmini İncil`den silenler mes’ul Nübüvvet mührünle değişti nesil Bismillâh var mıdır ben`in üstüne Sana özel Kelime-i Şehadet Senle güzel savm u salât ibadet Sayende yaşandı devr-i saadet Şâdullah var mıdır günün üstüne Ya Şahlar Şahının Rahmeti Ahmet Burak`la ... Devamını Oku »

YARALI BİLİNÇ

                    24 Kasım Öğretmenler Günü tüm  öğretmenlere kutlu olsun. Bir öğretmen- akademisyen olarak,günümüzün kıymetini bilelim.Hayatın her alanında mesleğimize ve öğrencilerimize sahip çıkalım. Öğretmenlerin mesleki itibarı arttıkça , görünürlüklerinin ve etki alanlarının azaldığını gözlemlemekteyim ! Öğrencilerine karşı eğitim sorumluluğu olan öğretmenlerin hatırlanmaları hamasetin ötesine geçirilmelidir. Ekonomik yönden güçlü bir öğretmen , özgüveni daha iyi olarak öğrencilerine yaklaşacaktır. Memur öğretmen ... Devamını Oku »