Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: samsun

Etiket Arşivi: samsun

SENSİZ BAHAR

  Sevmek şöyle dursun sensiz baharı Yaşamak ölmekten hazin geliyor. Kapanmış sabahın bütün yolları Geceler ömrümden uzun geliyor… Kadehler açıyor dostla aramı, Kimse dinlemiyor sarhoş dramı, Şarkılar deşiyor gönül yaramı, Her telden bir başka hüzün geliyor… Duymuyor ahımı anlamıyor dil, Hançeri bağrımdan çekmiyor katil! Zalim hasretinden ne bir gün tatil Ne de bir gecelik izin geliyor… Bir değil bin fırsat ... Devamını Oku »

KARADENİZ TÜYAP KİTAP FUARI

                  Samsun Karadeniz Tüyap 4.Kitap Fuarındayız. Geleneksel hale getirdiğimiz kitap fuarı gezimizi Amasya Üniversitesi Sosyal Sorumluluk ve Fikir Kulübü üyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Bu yıl dördüncüsü idrak edilen fuara, bir ara tirenle bile gitmiştik! Başlangıçtur otobüsüyle gittiğimiz fuar seyahatimiz açık ve soğuk bir havada gerçekleşti. İlk gerçekleştiği zamana göre, kitap fuarında epey mesafe alınmış. Yazar sayısı artmış, reyonlar genişlemiş, kitap ... Devamını Oku »

TEK HECE AŞK

Tek Hece (Aşk) Var mı beni içinizde tanıyan? Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan, Kimliğimi tarif etmek zor benim… Bülbül benim lisanımla ötüştü. Bir gül için can evinden tutuştu. Yüreğine Toroslar’dan çığ düştü. Yangınımı söndürmedi kar benim… Niceler sultandı, kraldı, şahtı. Benimle değişti talihi bahtı, Yerle bir eylerim taç ile tahtı, Akıl almaz hünerlerim var benim… Kamil iken ... Devamını Oku »

AMASYA-SAMSUN HATTINDA KÜLTÜR

                  Bir kültür teatisi ve iade-i ziyaret vesilesiyle Samsundayız .Külliye Şiir Akşamları nedeniyle konuğumuz olan  Samsunlu sanatçı dostlarımızın davetine icabet ediyoruz .Sanat kültür gezimize Bandırma Vapuru ve müştemilatıyla başlıyoruz . Cumhuriyetin yiğit kurucusu Mustafa Kemal ve arkadaşlarının anılarını anlatan bir vapurdan başlamak çok güzel oldu . Mustafa Bilir , Neşet Karaçaltı , Kenan Yavuzaslan arkadaşlarımızın güzel mihmandarlığında başlayan geziye ... Devamını Oku »

SEVDAM AĞLIYOR

  Bir anka kuşu, Yolunu kaybetmiş… Rüzgârla karlı dağlara sürüklenmiş… Bir kardeleni ilk kez görmüş… Ama üşümüş. Alışık olmadığı diyarlarda, Bedenine yabancı iklimde Yaşam savaşı vermeye başlamış… Ne gözlerini alabiliyormuş; Parlayan ıslak yapraklardan Ne de gidebiliyormuş… Kalırsa ölüm, Giderse vazgeçiş… Güzelliğin başucunda Esir kalmış Canıyla, âşık olduğu Güzellik arasında… Baktıkça hiç hissetmediği, Duygulara dalarken Öleceğini, yok olacağını Bilerek uzanmış… Ölümünü ... Devamını Oku »