Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: sevgi

Etiket Arşivi: sevgi

KORONA DERSLERİ

                  Korona günlerinde ve evdeyiz. Korona sonrası günleri şimdiden anlayabiliyoruz. Korona günlerinden çıktığınızda, yaşamınızda ruhî bir değişiklik yoksa, siz korona günlerini anlamamışsınız derim. Korona’dan sonra, hiçbirşey eskisi gibi olmayacak, siz de öyle! Salgın bir mikrop içerdiği kadar, aynı zaman da bir durumu da dayatıyor. Bundan insanın etkilenmemesi yanlış olurdu. Öyle de oldu. Şİmdiden korona sonrası konuşulmaya başlandı. Korona derslerini ... Devamını Oku »

ARİF OL

Arif ol kim bilesin esrarını Bu gözünle göresin envarını Heşt Bihişt’den fariğ ol can terkin ur Bunda bul yari bugün ko yarını Kim ki bunda bulmak ister yarini Varsın ol hep yare versin varını Yarini yarına koyan kimseler Bellidir terk idemez ağyarını Her kim ağyara uyup yari kodu Ta ebed görmeye ol dildârını Yare yar olmak gerek yar isteyen Yar ... Devamını Oku »

GÜZELLİK

Sevgilim güvenme güzelliğine, Senin de saçların tarumar olur; Aldanma talihin pembe rengine, Hayatın uzun bir intizar olur. Sevgilim her insan doğarken ağlar, Çiçeklerle açar, sularla çağlar, Rehgüzârı olur bahçeler, bağlar, Nihayet isimsiz bir mezar olur. Sevgilim baksana bir yanda gülen, Bir yanda gözünün yaşını silen, Kimi benim gibi erir derdinden, Kimi senin gibi bahtiyar olur! Sevgilim senin de geçer zamanın, ... Devamını Oku »

ÖLMEK

Kulak verin sözlerime iyice, Herkes öldürebilir sevdiğini Kimi bir bakışıyla yapar bunu, Kimi dalkavukça sözlerle, Korkaklar öpücük ile öldürür, Yürekliler kılıç darbeleriyle! Kimi gençken öldürür sevdiğini Kimileri yaşlı iken öldürür; Şehvetli ellerle öldürür kimi Kimi altından ellerle öldürür; Merhametli kişi bıçak kullanır Çünkü bıçakla ölen çabuk soğur. Kimi aşk kısadır, kimi uzundur, Kimi satar kimi de satın alır; Kimi gözyaşı ... Devamını Oku »

SEVGİLERDE

Sevgileri yarınlara bıraktınız Çekingen, tutuk, saygılı. Bütün yakınlarınız Sizi yanlış tanıdı. Bitmeyen işler yüzünden (Siz böyle olsun istemezdiniz) Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi Kalbinizi dolduran duygular Kalbinizde kaldı. Siz geniş zamanlar umuyordunuz Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek. Yılların telâşlarda bu kadar çabuk Geçeceği aklınıza gelmezdi. Gizli bahçenizde Açan çiçekler vardı, Gecelerde ve yalnız. Vermeye az buldunuz Yahut ... Devamını Oku »

SEViLENLER DE ÖLMEZ

                  Sevenler ölmez der şarkı sözü.Aslında sevilenler de ölmez.Çünkü sevenlerin olduğu yerde,mutlaka sevilenlerin de önemi vardır.Ben sevilmeyi seven bir insanım.Sevenlerim olmasını da oldukça önemserim.Yani sevdiğiniz kadar,sevildiğinizi bilmeniz de önemlidir.Bütün retorikler,sevmeye matuf olduğu için,sevilmeyi pek de konuşmayız.Sevilmeye layık olanların da belli özellikleri vardır.Sevilmeye layık olanların ortak özelliklerini kutsaldan anlamak ve yorumlamak da özeldir.İsterseniz sevilmenin sosyolojisine ve sevilmenin koşullarına bir göz ... Devamını Oku »

O ÖYLE İŞTE

Hüzün kuşağından ak bir güvercin, Bakar bakar sevdiğini göremez Yüreği tutuşmuş sevdiği için, Uçar uçar menziline giremez. Kesiğinden kan damlarken karlara Sevgi Dizer Gönlündeki tarlara Özlem ile bakar yüksek surlara Gönlündeki kelepçeyi kıramaz. Güler mi ağlar mı, belli etmiyor Çileyle hemhâldir, sabrı bitmiyor… İçimde geziyor, uzak gitmiyor Düşler.. düşler.. muradına eremez Penceremden seyrederim halini, Güneş öper saçların her telini Kim ... Devamını Oku »

ŞİFA İSTEMEM

  Şifa istemem balından Bırak beni bu halımdan Razıyım açan gülünden Yeter dikenin batmasın Gece gündüz o hizmetin Şefaatin kerametin Senin olsun hoş sohbetin Yeter huzurum gitmesin Taşa değmesin ayağın Lale sümbül açsın bağın İstemem metheylediğin Yeter arkamdan atmasın Kolay mı gerçeğe ermek Dost bağında güller dermek Orda kalsın değer vermek Yeter ucuza satmasın Sonu yoktur bu virdimin Dermanı yoktur ... Devamını Oku »

YAŞAMI ÇOĞALTMAK İÇİN

                  Hayatımızda azaltmak ya da çoğaltmak zorunda olduğumuz değerler vardır.Azaltmak,bırakmak zorunda olduklarımızı bir başka yazıda konuşmak dileğiyle,yaşamda çoğaltmak zorunda olduğumuz anlayışlara bakalım.Hayatınızda çoğalttıklarınızın size faydası yoksa,onları azalmakta yara var.Hayatımızda neleri çoğaltalım ki,yaşamımız renklensin,bedenimiz ve ruhumuz rahatlasın.Bunlardan bazılarını yazma yoluyla paylaşmak istedim. Hayatın hiç bir döneminde hayali ve ona bağlı gelişen istikrarı elden bırakmayalım.İnsan hayal ettiği müddetçe yaşar diyen şair ... Devamını Oku »

ÜZÜLME

                  Üzmeyi ve üzülmeyi yaşam biçimi haline getirmiş insanlarla yaşıyoruz.Ben de diyorum ki,üzülmeyiniz.Siz üzüldükçe,üzülmeyi ideoloji haline getirebilirsiniz.Aslın da üzülmek de bir vakadır!Lakin, sizi üzenlerin ekmeğine yağ sürecekse,üzülme derim.O kadar çok üzülüyoruz ki,sanki üzülmek bir felsefe meselesi olmuş!Bazen bizi üzenleri de sevebiliyoruz!Yani celladını sevmek gibi bir şey.Ne olur sizi üzenleri ve üzülmenize vesile olanları sevmeyin.En azıdan onlara buğz ediniz.Çünkü üzmek ... Devamını Oku »