Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: sinan yağmur

Etiket Arşivi: sinan yağmur

AŞKIN YEDİ HALİ BİŞNEV VE AMASYA

                  Amasya , kültürel özellikleri nedeniyle kurmaca metinlere niye mekan olmaz diye düşünürdüm ! Bu sorunun cevabını bir dostumun romanında  bulduk . Aşkın Yedi Hali Bişnev adıyla piyasaya çıkan Sinan Yağmur romanı ; Amasya’yı ve Ferhatla Şirin merkezli bir aşkı konu edinen bir yapıda kaleme alınmış . Romanın mutfağında da olan birisi olarak , sevgili dostumun romanına hoş geldin ... Devamını Oku »

KERBELA AŞKA BELA

                       Kerbela Aşka Bela , Sinan Yağmur’ un dönem romanı . Yağmur’un bu romanını öğrencilerime önermiştim. Kendim okuyunca da gördüm ki ; Kerbela olayının hüznünü , roman , bir başka anlatmış. Politik bir kırılma olan olay, bu kadar mı güzel anlatılır? Asım Köksal ‘ ın Kerbela ‘ sının roman versiyonu gibi olmuş ! Hüzünlü bir olay . ancak  ... Devamını Oku »

AMASYA ‘ DAN BİR SUFÎ GEÇTİ

                  Amasya belediyesi kar-kış demeden etkinliklere devam ediyor . Soğuk bir kış gecesinde , hınca hınç dolu bir salonda , Sinan Yağmur okurlarıyla buluştu . Bu güzel insanı bizimle buluşturanlara teşekkür ederim . Günler öncesinden duyurusu yapılan etkinlik , on üç aralık iki bin dokuz gecesi , kalabalık bir okur ve dinleyici kitlesi eşliğinde gerçekleştirildi . Saraydüzü Kışla Binasında ... Devamını Oku »