Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: suriye

Etiket Arşivi: suriye

KABİL YA DA KİMYASAL BEŞŞAR

                  Kabil ‘ in kardeşi Habil ‘ i katlettiği topraklarda , kimyasalBeşşar , kendi ülkesinin çocuklarını sarin gazıyla katletmeye devam ediyor . Şam ‘ın banliyölerine dayanan Hür Suriye Ordusu askerlerini durdurmak için , Saddamvâri gazlarını devreye sokan kimyasal Beşşar finale doğru koşuyor . Üç yüzü çocuk , bin iki yüz kişiyi katleden kimyasal Beşşar halkına karşı sürdürdüğü savaşı kaybetmek ... Devamını Oku »

AH HAMA AH SURİYE

                   Bir çok insan Suriye’deki katliamın mazisini bilmiyor.Suriyeli Müslümanların katliamı yeni değil ki , 80’li yıllarda yine bir katliama uğradı Suriye halkı. Baba Hafız Esat başrolde, tüm dünyanın gözü önünde katledildi Suriyeli Müslüman devrimciler. O katliam , isyan gibi gösterilerek Batı kamuoyunun tepkisi örtüldü. O katliamdan yıllar sonra;kana doymayan Baas faşizmi yine halkına karşı katliama girişti. Bu sefer ... Devamını Oku »

ACILARI TOKUŞTURMAK

                  Çok kızdığım tuzak laflardan birisi ; bir acıyı , diğer acıyla kıyaslamaktır . Ne zaman bir acıyı konuşsam , bazı arkadaşlar diğer acıyı meşrebi ve partisine göre yorumluyor . Ne sakat bir anlayış . Halepçe ‘ yi , Kerkük ‘ le ; Mısır ‘ ı , Doğu Türkistan ‘ la ; Suriye ‘ yi , Irak ‘ la ... Devamını Oku »