Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: yavuz bülent bakiler

Etiket Arşivi: yavuz bülent bakiler

ÜSKÜP

ÜSKÜP Yavuz Bülent BAKİLER Üsküp’te muhteşem Fatih Köprüsü Geçtim karşısına durdum. Bir sigara yaktım efkârlanarak İnceden Rumeli Türküleri tutturdum. Arkamda bir büyük sanalı meydan Kulağını vermiş beni dinliyor – Meydanı dedim, nerde Burmalı Camiin? – Ne ben söyleyeyim, ne sen bir şey sorf Bir yanım istanbul, bir yanım Bursa… Çeşmeler, kubbeler, kervansaraylar… insan, bir de vatanın sevdalısı olursa Ağlar Üsküp’te ... Devamını Oku »

BİR GÜN BAKSAM Kİ GELMİŞSİN

  Bir gün baksam ki gelmişsin.. Bir güvercin gibi yorgun uzaklardan yar. Gözlerinde bir bitmez,bir tükenmez güzellik Saçlarında ilkbahar.. Bir gün baksam ki gelmişsin.. Gülüşünde taze serin bir rüzgar Ellerin yine eskisi kadar güzel Çiçek açmış dokunduğun bütün kapılar.. Bir gün baksam ki gelmişsin.. Hasretin içimde sonsuzluk kadar. Şaşırmış kalmışım birdenbire çaresiz. Dökülmüş yüreğime gökyüzünden yıldızlar. Bir gün baksam ki ... Devamını Oku »

ANAMIN NAMAZLARI

Yavuz Bülent Bâkiler Anam, namaza durur günde beş vakit Bir serinlik duyarız ondaki büyük huzurdan Aydınlanır içimiz, odalarımız Yüzündeki ince, mübarek nurdan. Beyaz başörtüsüyle, savrulur gider sanki Yakalar büyük sırrı her yeni ezan sesinde. Kehribar tesbihinde sabır boynunu büker Şükür, çiçek açar seccâdesinde. Üçleri, yedileri, kırkları mı düşünür? Bir gariplik çöker üzerine her akşam. Hem ağlar iplik iplik, sessiz sedasız ... Devamını Oku »

TÜRKİSTAN TÜRKİSTAN

                  Yavuz Bülent Bakiler ‘ in bir gezi kitabının adı Türkistan Türkistan ‘ dır . Doğu Türkistan ya da nam-ı diğer Uygur Özerk Bölgesindeki çalkantı durulmuyor . Çin ‘ in zulmüne dayanamayan Müslüman Uygur Türkleri dönem dönem , Çin ‘in neo liberal komünizmine karşı isyan ediyorlar . İnsan hakları ve özgürlüklerin ayaklara altına alındığı bölgeden yine katliam ve zulüm ... Devamını Oku »

ŞİİRİN İSTANBULU

              İstanbul bir medeniyet şehri olarak şiirimizde çok yer tutar.Eski ve yeni bir çok kalem erbabı şehr-i İstanbul üzerine edebi yüzlerce yazı kaleme almışlardır.Benim hayal dünyamda ve gönül alemimde de çok yer tutan bir kenttir. Aslında şehri çok da göremiyorum ama, kendi muhayyilemde yaşıyorum.Ne zaman bir İstanbul yazısı ya da İstanbul üzerine bir şeyler karıştırsam , içimden bir yazı ... Devamını Oku »