Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: yeşilırmak gazetesi

Etiket Arşivi: yeşilırmak gazetesi

İSA ÇOLAKER HOCAMA

İSA ÇOLAKER HOCAMA Geçenlerde Mevlana’yı yazmıştınız ya İsa Hocam… Mevlana’yı… Hepimizin adını bildiği Mevlana’yı. Ama okumadığımız… okuyamadığımız… okutmadıkları… *** Mesnevi’yi okumuş kaç vatandaş vardır dersiniz? (Ben de dahil) Vazgeçtim ortalama vatandaştan, kaç aydın okumuştur Mesnevi’yi? Kaç entelektüel? *** Çoğumuz Mevlana’yı Elif ŞAFAK’ın “AŞK” kitabından “öğrendik.” Hani şu Mevlana’yı ve Şemsi anlatan AŞK romanından… Bence çarpıcı bir kitaptı. Okuyanı Mevlana’ya yaklaştıran… ... Devamını Oku »

İLTİFAT GÖREN MARİFET

                  Eskilerin güzel bir sözü vardır : ”Marifet iltifata tabiîdir , marifet görmeyen iltifat zayiidir”. Zekai Görgülü Hoca’mın iltifat dolu ve bir o kadar da özendirici yazısını okuyunca çok bahtiyar oldum. Yeşilırmak Gazetesi’ nin mutfağındaki bir refikimin bu yazıyı kaleme alması beni çok sevindirdi. İltifatın marifete dönüşmesi , böyle teşviklerle oluyor diye düşünüyorum . Adımı vererek beni başlığa ... Devamını Oku »

AMASYA’DA İYİ ŞEYLER OLUYOR

              Amasya , şehir kültürü yavaş ilerleyen bir yer. Buna karşılık rahat ve güvenli gelişen bir kent. Yani her zaman ilerleme iyi anlama gelmiyor.Hızlı gelişirsiniz ama , sağlıklı büyümemiş olursunuz. Örneği de İstanbul’ dur.Amasya’da hesap veren ve gelişmeye açık bir yerel yapı var. Belediyenin peş peşe açıkladığı projeler bunu güzel bir örneğidir. Köprüler ve müzelerle başlayan şehirleşme ve yenilenme atağı ... Devamını Oku »