Son Haberler
Anasayfa / yazılarım / KATAR KATAR GERÇEKLİK

KATAR KATAR GERÇEKLİK

Pocket
Bookmark this on Google Bookmarks

 

                Katar, Osmanlıdaki Katar-ı Türkîdir. Yani bizim eski bir ilçemizdir. Bu bilinçle ve coğrafi duyarlılıkla olaylara bakmamız lazım. Kasmanın gereği yok. Bize ne diyemeyiz. Tarih, paçamızı bırakmıyor. Coni  işbirlikçisi sami dostları, Katar’a numara çekmektedir. Mesele budur. Salmayı kestiği Sami kardeşleri, Katara kesilen parayı istemektedirler. Coni adına kardeşinden para isteyen çakma devletçikler! Belki de parayı verecek Katar? Mesele bu değil, arkasındaki vefalı Türk asıl sorun. Onun için Katarın katar katar arkasında durmalıyız. Parayı sahibi adına isteyen Bae ve Arabistan tetikçidir.

Türkiye bu mafyatik oyuna çomak sokmuştur. TBMM’den asker gönderme yasası çıkararak Katarı ve çıkarlarımızı arkaladık. Coninin darbesine dur dedik. İkinci on beş temmuz katar üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.Finansörü de bae’dir. Bizim on beş temmuzun çakal paşaları da bae ve arabistandan para alıp da oraya kaçmadılar mı? Ordumuza lejyoner diyenler vatan hainidir. Yemen’e, Filistin’e niçin gittiysek, bugün de onun için Katardayız. Aç ve susuz bırakılan Katar’a sahip çıkmak insanlık gereğidir. Suud, Coni, Vahhabi, Sisi, İsrail, Dahlan koalisyonuna karşı çıkmak, emperyalizme dur demektir. Rabia anlayışının gereği budur. Büyük düşünen, büyük oynar. Rabiayı bırakın diyen muhalefetin başı, coniye hizmet ettiğini bilmeyecek kadar elemandır! Rabianın içeriği Anadolunun esasıdır.

Sami ırkı ve Araplar genelde hep kavgalıdır. Kardeş kavgasının çokluğu bu coğrafyada Peygamber sosyolojisinin nedenidir. Bu bin  yıldır böyledir. Bugün de böyle olmalıdır. Bize düşen; geleneği zayıf bu ümmet topluluklarına hamilik yapmaktır. Yaptığımız da budur. Bu milleti kollamak bize düşen tarihsel sorumluluktur. Dün Mustafa Kemal’de Filistin’i kollama genelgesi yayınlarken de böyleydi. Buralar bizim eski emanetimizdir. Devletimizin yaptığı gıda, giyim, insani yardım çok doğrudur. Devletimizin hami tutumu ileriye dönük dostane bir dayanışma vesilesidir. Zor zamanlarındaki tutum devlet yaşamında da önemlidir. Cezayir meselesindeki geç kalışımızı ve sonucunu unutmayalım.

Gelelim Arap dostlarımızın Katar katar saldırılarına. Bu bir coni versiyonudur. Saldırmadan önce havlayan köpeklerini düşmanına salar!İsrail ellerini ovuşturmaktadır. Dün Suuda üç yüz milyar dolar silaha satan coni bugün, Katarla on sekiz milyar dolarlık f35 uçak satışı gerçekleştirmiştir. Demek ki mesele Ortadoğu’da satılacak silahlarmış! Hani Katar teröristti? Mesele başka.Terör bahane, silah şahane! Katar ışidi ve ihvanı destekliyor palavrası da bir gavaradır! Mesele mama ve salınan haraçtır. Uluslara haraç salan haydut devlet abd ve uşağı Suud avanesidir. Pkk, Ypg, Işid’i destekleyen abd terörist değil de, allame Yusuf El Kardavi’yi savunan Katar terörist öyle mi? Yersen! Geçin bunları beyefendiler. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Coni çoktan silahlarını sattı. Milletin dolarları abd’ye aktı. Yazık. Bizim muhalefet partimiz de Katar’da ne işimiz var muhabbetinde!

Türkiye’ni Katar’a üs kurması, Basra körfezinde olası çatışmayı önleme hedefidir. Doğrudur. İran’ın Fars milliyetçiliğine karşı bir önlemdir. Osmanlıya ihanet etmemiş bir Katar’ı savunmak desteklemek vefadır. Vefalı Türk de gelmiştir. T.C. bir Osmanlı bakiyesidir. Coğrafya da kaderimizdir. Görevlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Ecdat nerdeyse, biz oradayız. Tıpkı Fırat kalkanında yaptığımız gibi, sopa isteyene sopa, havuç isteyene barış vermeliyiz. Anaadoluda yaşamak böyle bir şeydir. Coğrafyamızı tahkim etmek için, düşmanlarımızı dışarıda karşılamalıyız. Kaçamayız coğrafya biraz da kaderdir. Muhalefet de biraz yerli ve milli olmalı. Mesele memleket meselesi..

Ülkemizin varlık meselesi olduğu yerde biraz durmakta yarar var. Ortadoğudaki her mesele bizi ilgilendirir. Mısır’ın başını çektiği abd payandalarına karşı durmakta çıkarımız var. İşbirlikçi Arap rejimleri, batının ucuz askerliğine oynuyorlar. İsrail, ezik sami ırklarını ve onların devletçiklerini ayak oyunları ve kardeş kavgalarıyla birbirine düşürüyor. Bizim hakemliğimiz sami ırkına da faydalıdır. Zayıf kalan Katar, shell’le anlaşma yapmak zorunda kalmıştır. Katar batılı emperyallerin kendine çullandığını farkında ama gücü bu kadar. Bizim ona yardım etmemiz kadar doğal ne olabilir? Britanyanın Katarın yanında olduğu zaman, bizim onun yanında olmamız gerekmez mi? Bizim ab sevdamızla, Arapların coni sevdası aynı şeyler değil mi? Kimse kasmasın, durum aynıdır. Az hasarla, çok dostluklar diyorum. Devlet işi biraz da böyledir. Katar da ne işimiz var diyen ulusalcı eziklere derim ki, on iki adaları Yunan’a verirken neredeydin? Aklını iyi kullan. Büyük Türkiye sevdamız durmadan ilerliyor. Misakı Milli sınırları, dostluk ve halklarla kardeşlik ilkesiyle, genişlemeye devam ediyor.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*