Son Haberler
Anasayfa / Etiket Arşivi: aile

Etiket Arşivi: aile

DEĞERSİZLİĞİN ALFABESİ

Toplumlar da insanlar gibidir, bir kere dibi gördüler mi yukarı doğru çıkarlar. Biz de böyleyiz. Değersizlikte yarışıyoruz. Bizi ayakta tutacak değerleri bir bir ortadan kaldırıyoruz. Değersizliği de pazarlar hale geldik. Toplum nasıl değersiz hale getirilir, nasıl temel değerler yıkılır? Bu soruların ağır bir cevabı var. Yıktıklarımızı görürsek, inşa edeceklerimizi daha iyi anlarız. İnsan kaybettiklerini tez arayan bir varlık. Biz de ... Devamını Oku »

ISSIZ HÜZÜNLERİN ADAMI BEHÇET NECATİGİL

                  Türk Edebiyatı’nın önde gelen şairlerinden Behçet Necatigil(1916 – 1979), sürekli yeniyi arayan, sorgulayan kalemi, gerek muhteva  gerekse de biçimsel anlamda geleneksel şiirin yanı sıra Batı şiirinden beslenen yönelimi, dönem dönem değişen üslup denemeleri ile modern Türk şiirinde önemli bir yere sahiptir.Edebiyat eğitiminde üzerinde pek durulmayan usta şair,aslında değeri fazla bilinmemiş kayıp hazinelerimizdendir.Döneminde pek sade bir hayat süren ozanın,bu ... Devamını Oku »

KOMŞUNDAN KENDİN GİBİ KORK

                     Her şeyin maddeye indirgendiği , paran kadar konuşacağınız bir ülke topraklarında yaşıyorsunuz. Egoizmin bu kadar güçlü olduğu zamanlarda katilliğinde her türlüsünü bekleyebilirsiniz. İncil’de :”Komşunu kendin gibi sev “ denirken , Kuranda komşu neredeyse varis ilan edilecek gibidir. Yaşamın pratiği hiç de böyle gitmiyor. Apartman komşularımızı tanımaz olduk . Oysa Türkiye toplumunda işler böyle gitmiyor. Komşundan da kendin ... Devamını Oku »