Son Haberler
Anasayfa / yazılarım / ÇOCUKLAR ÖLMEZ

ÇOCUKLAR ÖLMEZ

Pocket
Bookmark this on Google Bookmarks

 

                İsrailli siyonistler plajları dahi vuracak vandallığa ulaştılar . Son Gazze saldırısı Yahudi fütursuzluğunun adı oldu . O kadar İsrail muhibbi çevreler bile , son saldırıya katliam diyebildiler ! Eh buna da şükür . Güneydeki sevimli ülke modundan , vahşeti İsrail yaptı realistliğine . Buna da şükür .Güce tapınan siyonist yalakalarından bu tepkiye de şükür .Demek ki vicdanlarını daha sıçan yememiş! Nazizmin , Komünizmin , Maoculuğun katliamlarını görmüştük ama , plajda oynayan çocukları vurmak da ayrı bir vahşet türüymüş! Buna çanak tutan batı da ayrı bir aymazlık içinde .Bunlara kim dur diyecek Allah aşkına . Yok mu dünyayı kafalarına yıkacak adalet timsali bir ülke ?

Koca Nazım sanki bu günleri görmüş de , söylemiş :” Söylesene Vera, / Çocuklara sıkılan hangi kurşun kahpece değildir. / Asa değil Musa’nın elindeki, /Çağın sökülmüş kalbidir.” Evet , çocukların kalbini oyuncakların yanında söken , bir haydut devlet İsrail ve yerli coni yandaşları var . Diğer yanda da , vicdanlı ve mazlum Filistin halkı . Çocuklara sıkılan her kurşun kahpecedir , o kadar .Yıllarca nazi zulmünü kullanan siyonist uşakları , şimdi pervasızca nazizmin yöntemlerini kullanıyorlar .Gün gelir , akan kanın hesabını sorarlar . Öldürmemeyi emreden bir Peygamberin çocukları , plajda oyun oynayan çocukları öldürmeden geri durmuyorlar !Ey Musa(s) , gelsen de torunların neler yapıyor , bir baksan !Musa (as)değerlerine ihanet eden siyonist köpekler , çocuk ciğeri almada bile mahirler . Kahhar sıfatının sahibi olan Allahım , siyonist canileri kahreyle .

Dünya plajda vuku bulan katliama da sessiz . Merkel denen kadın , İsraili meşru görerek , kendi faşist tarihini hatırlamış sanırım .Merkel Hanım diyor ki ; senin plaj zulmünü görünce , kendi yakma makinelerimi hatırladım !Yani al birini , vur diğerine ! Vallahi bu batı  fırsatını bulsun , tüm müslümanları fırınlarda yakar . İsrail’i savunan faşist Merkel , Almanya’nın yakıcı ve ötekileştirici yüzünü göstermiş oluyor .Bizim şunu unutmamamız lazım :Bütün müminler kardeştir . Cinayet makinesi İsrail’e , İslam dünyası da sessiz . İran , Kuveyt , Irak , Suriye , Mısır sanki dilini yutmuş gibiler.Mazlum halklar garip gelmiş , garip gidiyorlar !Ülkemin devleti ve milletini Filistin halkının yanında görmek beni çok mutlu ediyor . Bize yakışan budur . Zalimin karşısında , mazlumun yanında  olmalıyız .Atatürk , tâ bin dokuz yüz otuz dörtte bu görevi bize vermişti .

İsrail saldırılarına karşı medeni dünyayı göreve çağırıyorum .Azcık vicdanınız varsa , haydut devleti durdurunuz . Bu , Türkiye’nin tek başına yapacağı bir iş değil . Bunu mavi marmara gemisine yapılan saldırıda gördük .Bazı sahte dinciler(!) bile mavi marmara saldırısında Türkiye’yi suçlu görerek, abd ve uşağı İsrail’i savundular .Daha da ileri giderek , çakma hocanın birisi , İsrail’den izin alınsa daha iyi olur dedi ! Yani yezit’ten izin isteme pişkinliği !Aynı çakma hocadan şimdi İsrail’e kınama bile yok.Allah zulme rıza gösterenleri bilir .İsrail zulmüne karşı çıkmak , bir insanlık meselesidir . Ötekinin acsını paylaşmayan yürekler , taşlaşmış kalplerdir . Onlar güce tapan taş yüreklerdir .

Gazze palajında oynayan çocukları vuran haydut devlet , yanlışlıkla oldu diyor . Biz de yedik . Oldu bitti maaşallah ! Buna inanan saflarla yaşamak ne zor ! Manşetleri sulu , sahte vicdanları görmek ne zor !Hamas ve İsraile aynı mesafeden bakan , terörü elli elli payeden gazete başlıklarına ne demeli? Sanki plajdaki çocukları Hamas öldürmüş !Cahit Zarifoğlu usta ne güzel söylüyor : Sahilde koşarken öldürülen üç çocuğu gör dünya! / Kundaklanması gerekirken kefenlenen o bebeği gör dünya! / Sevdiği adama son kez bakan o kadını gör dünya! / Oğluna son kez sarılan babayı gör dünya! / Elleri boğazında ağıt yakan babayı gör dünya!… / Katili , katliamı gör dünya! / Nolur susma dünya! /Gazze’yi gör dünya.” Evet , aydın öngörüsü olan adamdır . Zarifoğlu mutat İsrail faşistliği karşısında bunları söylemiş . Yıllar  önce yazdığı şiir , sanki günümüz haydutluğunu resmediyor .

Gazze’yi görmeyen dünya , acaba neyi görür ?Irak’ta , Suriye’de ,Myanmar’da , Flistin’de , Uygur’da akan kan,  kan değil midir ? Mavi kanlı olunca mı , kan , kan oluyor ? Yoksa müslüman kanı dökmek sevap mı? Dünyanın zulmü seyrettiği bir dünya , ne kadar yaşanabilir bir alandır ? Ellerinde ölü bebeklerle plajda koşmak ne zor bir şeydir ? Kumsallarda oyun oynayan çocuk yüreği bir tabuta sığar mı ? Yoksa tabuta giren dünya küresel vicdanı mıdır ? Kahrolsun siyonizm , kahrolsun maşası faşizm ; yaşasın müslüman dayanışması .En son siyonist bunun hesabını verene kadar , mücadeleye devam . Hak geldi , batıl  zail oldu .Filistinli ozan Mahmut Derviş dizeleriyle bitirelim : “Öyleyse yaz! / İlk sayfanın başına yaz:  /Ben insanlardan nefret etmiyorum / Kimseye de saldırmam / Ama…  / Aç korlarsa beni  / Korlarsa çırılçıplak,  / Yerim etini beni soyanın  / Hem de yerim çiğ çiğ. / Açlığımı kolla benim  / Ve öfkemi / Damarıma basma. “Damarımıza basmayın İsrail ve uşakları , bizim öfkemiz katığımız olur ve hesabını sorarız adressiz zulümlerin .Selam Mahmut Dervişe ve onun yolundan giden Filistinli devrimcilere .

isa çolaker

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*