Son Haberler
Anasayfa / yazılarım / ELÇİYE ZEVAL OLUR

ELÇİYE ZEVAL OLUR

Pocket
Bookmark this on Google Bookmarks

 

                ABD büyükelçisi haddini aşmıştır. Sn. Francis  Ricciardone  burası demokratik bir ülke . Sen kim oluyorsun da , Bağımsız Türk mahkemeleri hakkında hüküm kesiyorsun . Mahkemelerin kararlarının doğru olup olamadığına sen değil , yetkili temyiz mahkemelerimiz karar verir. Sen git ülkenin işkencehanesi Guantanamo adasının işkence altında alınan “mahkeme kararlarına”(!) itiraz et.

Hem polis devletinin elçisi olacaksın , hem de cezaevlerinizde yıllarca işkenceden zenci kardeşlerimiz ölecek, ırkçı mahkeme kararların olacak ; sonra da kalkıp Türk yargısına müdahale edeceksin . Yok öyle yağma . Vay efendim ; Ergenekon ve balyoz suçluları iyi yargılanmamış… Mahkemelerimiz delillere ve sabit hükümlere bakarak karar verir. Yoksa hapis cezası alan ergenokoniklerle gönül bağınız mı var? Onlardan bazıları sizin” jinsalarınızda”( ting teng) seminer alıp, ülkemizde gelip kaos kültürü yaratmış olmasınlar ! Sn. Ricciardone , “yerli conilere” diyet borcunuz mu var? Nazım Hikmet’in dediği gibi, “defol yanki” denmeyi mi bekliyorsunuz?

Burası müstemleke ve siz bu sömürgenin valisi değilsiniz . Ricciardone, yerinizi ve haddinizi bilerek bu ülkede çalışacaksınız . Burası  Türkiye Cumhuriyeti devleti ,- Osmanlı bakiyesi bir ülke- ve sizin atalarınıza vergi salmış bir ülkenin topraklarındasınız . Bunu tarihi kayıtlara bakarak görebilirisiniz. Amerikan muhibbi bazı sözde kalemler de , sizi destekleyen yayınlar yapıyorlar . Onların kalemleri zaten sizin kaynaklarınızla besleniyor. Bizim kalemimiz Allah’a ve Türk Milletine dayanıyor. Kalem sahibi de , bizi sizin ve ülkenizin şerrinden korusun .

Sn.Francis Ricciardone , eski YÖK  başkanı Kemal Gürüz’ ün yanlış yargılandığını (!) size mi soracağız? Onun hukuksuzlukları sonucu işini kaybeden akademisyen arkadaşlarımın hakkını Abd’ de mi arayacaktık? Arkadaşlarımızı göreve iade eden T.C. mahkemeleri ve onun bağımsız yargı kurumlarıdır. Gürüz hukuksuzluk yaparken neredeydiniz , yoksa sizi arkasına  alarak mı yaptı yanlışları? Gürüz bir İngilizce muhibbi olarak Türkçe’nin bilim dili olamayacağını söylüyordu o aralar! Sizin emperyal desteğinizle mi konuşuyordu yoksa? Bu gayri millî  adamlara , sizin nefesiniz mi hayat veriyordu? Üstat Oktay Sinanoğlu ; destek çıktığınız gayri millî adamlar için , ayakları ve sahipleri Atlantikte diyordu ya, yanılmamış el Hak.

Yazıyı yazarken , dışişlerine çağrıldığınızı ve uyarıldığınızı duydum ve sevindim. Sn.Çelik’in fırçaları da iyiydi… Güçsüz Türkiye’de değil , güçlü bir ülkedesiniz. Konuşurken halkımızı da dikkate alacaksınız . Onurlu bir milletin , vakur çocuklarına konuşuyorsunuz ve konuğumuzsunuz . Konuklara özel konuşacaksınız . Misafiri seven bir coğrafyada ve sahici insanların olduğu bir ülkedesiniz. Elçilik, nezahatı ve nezaketi gerektiren  bir evrensel meslektir. Kibri hiç kaldırmaz . Sizi Türk kamuoyundan özür dilemeye davet ediyorum .

Sn. Başbakan , daha önce de aynı şahsa, konuşmalarındaki acemiliklerinden dolayı “acemi elçi” demişti… Diplomasi dilinde bu nitelikte bir konuşma , elçinin zevali(yok hükmü) anlamına gelir. Yani Sn. Ricciardone’ ye ağır ağır yol gözüküyor. Elçinin gelişi sıkıntılıydı , gidişi de sıkıntılı olacak gibi. Hoş gidişlerin ola.. Sn. Francis  Ricciardone . Teksaslı herhangi bir çavuşun vatana kastetmesini engellemek için, Nazım Usta’nın eleştirel bir şiiriyle bitirelim: “ İnsan olan vatanını satar mı? /Suyun içip ekmeğin yediniz, / Dünyada vatandan aziz şey var mı? / Beyler bu vatana nasıl kıydınız?…/ Gün gelir çark düzüne çevrilir, / Günü gelir hesabınız görülür. / Günü gelir sualiniz sorulur : /Beyler bu vatana nasıl kıydınız?” Evet , gün gelir ve bunun hesabı sorulur Sn . Ricciardone .

Hesap günün sahibi , halkını ve Müslüman Türk milletini yolda bırakmaz ve kurda kuşa ve coniye yedirmez . Bu böyle biline . Biz ve halkımız da çalışmaya devam edecektir . Sizin istimdadınıza sığınacak müsvette adamları yetiştirmemeye dikkat edeceğiz . Yoksa sizin gibi aç kurlar ve sefil blokların yemi olamaya aday değiliz . O kadar . Elimizi kolumuzu yıllardır bağlı tutan , parangalı köleler olmayacağız . Defol yanki , go home diyorum !

İnternet notu:www.edebiyadvesanatakademisi.com

İsa Çolaker

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*