Son Haberler
Anasayfa / yazılarım / HAMSİ KAVAĞA ÇIKTI

HAMSİ KAVAĞA ÇIKTI

Pocket
Bookmark this on Google Bookmarks

 

                Giresun ‘da , gerçekleşmesi zor olanı ya da olmazı anlatmak için , yukarıdaki deyim kullanılır . İktidarın yerel seçim sınavı böyle oldu . 17 Aralıktan beri süre gelen ; kaset , montaj , bant vs . ne kadar bel altı yöntem varsa , bu seçimde denendi . İşin bir de yerli  cenahtan gelmesi , iktidarı tam bir şoka soktu . Bu şartlarda seçime giden Başbakan ,  tam bir yorulmaz adam edasıyla kampanya sürdürdü . Ivır zıvır tıwıtır tipi yasaklar da işin başka bir cephesi oldu . Bu şartlarda muhalefet de , kasetle bant arasında bir politik kampanya yürüttü . Yeni şeyler söyleyen veya proje sunan az bir aday kitlesi oldu .

İktidarın beklemediği yerden gelen bel altı vuruş seansları arttıkça , olayın boyutlarını anlaması geç oldu . Gayet profesyonel eldivenlerce  desteklenen saldırı , bir süre sonra iktidarın elini güçlendirdi . Meselenin bir dersane mersane meselesi olmadığı , devam eden tır saldırısı , Suriye ihanetiyle sabitlendi ! Paniğe kapılan merkez sağ seçmen , saldırının yerli ortaklarını ve işbirlikçilerini anladıkça , iktidarın oy sıçraması yapacağını anladık .Seçim sonuçları , bu şartlarda beni şaşırtmadı . Mit saldırısı tam bir vatan hainliği ve casusluk olayıdır . Suriye dinlemesiyle birleşince , tam bir afro cia ve yerli pazarlaması olduğunu anlarsınız . Tetikçinin yerli olması gerçeği değiştirmez .

Paraya dayalı ilişkilerin hesabı nasıl sorulması gerekiyorsa , vatan hainliği yapan dahilî bedhahlardan da hesap sorulsun . Haricî bedhahların abd ve işbirlikçisi kesimler olduğundan hiç şüphem yok . Bu istihbarat oyunları , iki hoca bir imamı aşar . Dün kasetle iki muhalefet partisini sıygaya çekenler , ‘şımarık bakan çocukları’ üzerinden iktidarı hizaya getirmeye çalışıyorlar . Bu edepsiz, sınırsız ve sinirsizlerin en iyi bildikleri şey bacak arası yöntemler ve masonik tipteki gizli dinlemelerdir.Dün kasetle götürdüklerini , bugün kasetle yanına çekecek kadar  da ustadırlar! İktidarın seçim sabahı bu kirli yapı ve hizmetkarlarından hemen hesap sormasında yarar var . Alınan yüzde elliye yakın oy , hesap sor demektir . Bu , muhalefeti de celladını sevmekten alıkoyar . Muhalefet de kendine siyaset alanı açmış olur .

Seçim öncesi başbakan kaçacak , Malezya ‘ya gidecek , diktatör olacak diyenler ; seçim sonuçlarıyla birlikte , nereye kaçacaklarını kendileri düşündü mü acaba !  Seçim kaybederek muhalefet liderliği ancak bizde olur . Diktatör suçlaması sağ  liderlerin elbisesi olmuştur ! Onlar ya faşist  veya diktatördür ! Oysa muhalefet diktatör arıyorsa , ‘dersim katliamları’ gibi uygulamalara bakabilir . Başbakan bu seçimi , cumhurbaşkanlığı seçimlerinin öncülü olarak algıladı . Ona göre de süratli bir  kampanya yürüttü .Muhalefet de onun başkanlığa gidecek oyu almaması için , her türlü şaibeli ilişkiye girdi . Bu aşamadaki oy sonuçları , bizi  yanıltmamalı . İçerdeki ve dışarıdaki kuvvetlerin kaset heybesi bayağı doludur … Ona göre pozisyon almakta ve durum tespiti yapmakta yarar var . Çünkü önümüzde seçimler silsilesi var .

Politik alan hiç bu kadar kirli ve yanlış bir gündemle gelişmemişti . Buna rağmen milli güçlerin de hesapları iyi yolda gelişti . Bunun güzel örneklerinden birisi de , rektörler bildirisidir . Üniversitemiz rektörünün de arasında bulunduğu seksene yakın rektör , ülke çıkarlarına aykırı Suriye dinlemesini tel’in için ortak bildiriye imza atmışlardır . Ülke meseleleri için bir dayanışma gösteren sayın rektörleri buradan kutluyorum . Bir yanda , ülkesinin istihbari bilgilerini coniye gönderen ve Suriye ‘de olası çıkarlarımızı açık eden alçaklar , diğer yanda ülke çıkarları için bir araya gelen aydın rektörler . Tüm bu olanlardan anladığım , yerlilerle ecnebi kılıklılarının çatışmasından milletin galip geldiğidir .

Seçim sonuçları beklenenlerin daha üstünde öğretici oldu . Ak Parti misyonu olan bir parti olarak , bunu iyi değerlendirmelidir . Saldırıları savuşturmuş ve önüne bakan bir Ak Parti , eski Türkiye unsurlarını hemencecik tasfiye etmelidir. Yeni Türkiye ‘ yi savunan güçler , bir şekilde oyunu net olarak verdi . Normalleşmememiz uzun sürebilir .17 aralıktan beri süren saldırıları ancak bir seçim  galibiyeti taçlandırabilirdi . Öyle de oldu . Dışarıdan bir müdahalenin eldivenli işbirlikçilerini de püskürttük . İktidar bunu bilerek , rafine ve yeni adamlarla yola devam etmelidir . Yolsuz , arsız , kayırıcı tipler hemen Ak Partiden postalanmalıdır . Bunu başbakanın yapacağını düşünüyorum . Kendisinden başkasını cehennem görenler de , eldivenleriyle birlikte toplum nezdinde yenildiler . Ben seçim sonuçlarını böyle okuyorum .

Niyet hayır akıbet hayır olacaktır  ama , seçimlerin zorlu maratonu bittiği için umutluyum . Türk demokrasisi iyi bir sınav vermiştir . Millet iradesini sandığa yansıtmıştır . Halk bizi anlamadı mızıkçılığına sığınmadan , ilerideki seçimlere hazırlanacak muhalefet de yeni sayfalar açabilir .İktidar da aldığı krediyle önüne bakabilir .Seçimlerin milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim .Amasya Belediye başkanı seçilen değerli dost , iyi insan Cafer Özdemir ‘ e de başarılar dilerim . Demokrasi şölenine katkı yapan tüm parti ve adaylarına da ayrıca teşekkür ederim .

İsa Çolaker

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*